Mandaty w Obornikach i Bogdanowie. Zabroniona jest rekreacyjna jazda na rowerze, czy bieganie

Mandaty w Obornikach i Bogdanowie. Zabroniona jest rekreacyjna jazda na rowerze, czy bieganie

ZIEMIA OBORNICKA. Policjanci będą restrykcyjnie podchodzić do łamania przepisów. Obornicka policja poformowała: Mimo wielu apeli ze strony policji i nie tylko, nadal spotykamy osoby, które nie rozumieją powagi sytuacji i gromadzą się, Dziś dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie o trzech mężczyznach stojących przed blokiem spożywających alkohol. Policjanci, który przyjechali na miejsce potwierdzili ten fakt. Przed jednym z bloków w miejscowości Bogdanowo mundurowi zauważyli trzech mężczyzn, którzy za nic mają nowe obowiązujące przepisy. Do tego jeden z nich spożywał alkohol. Posypały się mandaty. Niektórzy naprawdę nie rozumieją powagi sytuacji.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak mówi, że aktywność rekreacyjna musi być teraz czasowo zawieszona. – W ogóle przemieszczanie się jest zabronione, ale w przepisach są wyjątki, te wyjątki to przemieszczanie się z domu do pracy, wyjście na zakupy, do lekarza i apteki. Cała reszta jest po prostu zabroniona – podkreślił rzecznik.

Jeśli ktoś pojedzie rowerem do pracy albo pojedzie rowerem na zakupy, to oczywiście nikt z naszych kolegów policjantów nie będzie z tego robił problemów, natomiast osoby, które chciałby wykorzystać ten fakt do innej aktywności, która nie wiąże się z załatwieniem najważniejszych spraw bytowych i życiowych, to niestety takie osoby będą musiały się liczyć z tym, że będą karane – zapowiada policja.

Zabroniona jest rekreacyjna jazda na rowerze, bieganie oraz inne aktywności. Funkcjonariusze mogą nakładać mandaty do 500 złotych lub kierować wnioski do sądu. Wtedy kara może być wyższa.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak zauważył z przekąsem: Teamy Formuły F1, Tesla, Boeing i inni giganci przemysłowi lada moment zaczynają produkcję dziesiątek tysięcy respiratorów, także dla szpitali w Europie, a tymczasem biegacze z Poznania zarzucają mnie dziesiątkami pytań i swoich teorii… BO ONI CHCĄ POBIEGAĆ…

Podobne artykuły