Na Ogrodowej leniwie, Chłopska raczej z planu wypadnie

Na Ogrodowej leniwie, Chłopska raczej z planu wypadnie

OBORNIKI. W ubiegłym numerze informowaliśmy o wznowieniu prac na ulicach Ogrodowej, Wjazdowej i Kowalskiej. W tym tygodniu widać, że owszem trwają jakieś ruchy, niestety li tylko na ulicy Ogrodowej.

Drogowcy pracują w tempie kulawego żółwia, więc potrwa jeszcze zanim choć jedna z ulic będzie przejezdna lub choć w części przebudowana. Informowaliśmy też, że wykonawca tych robót wygrał też przetarg na przebudowę ulicy Chłopskiej na odcinku koło pływalni.

Gdy świętował zwycięstwo nad konkurencją zauważył, że ceny asfalty poszybowały w górę. więc nie jest w stanie wyremontować Chłopskiej za pieniądze, które sam zaproponował.

Z naszych informacji wynika, że wystąpi oficjalnie do burmistrza o wycofanie swojej oferty, tracąc przy tym wadium. Burmistrz Tomasz Szrama nie kryje swego niezadowolenia, bo kolejna oferta była o ponad 200 tysięcy wyższa, a przy napiętym, tegorocznym budżecie Obornik i całej gminy, to wielki problem.

Można przypuszczać, że Chłopska pozostanie jeszcze przez czas jakiś w oczekiwaniu na przebudowę, w nadziei, że ktoś kiedyś tak pokieruje finansami kraju, że Oborniki, jak i inne gminy, znów będzie stać na inwestycje.

Podobne artykuły