Na godzinę 21 w poniedziałek – nie ma zachorowań na Ziemi Obornickiej. Pięć nowych zarażeń w Wielkopolsce

Na godzinę 21 w poniedziałek – nie ma zachorowań na Ziemi Obornickiej. Pięć nowych zarażeń w Wielkopolsce

ZIEMIA OBORNICKA. Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W poniedziałek liczba ta zwiększyła się o 116 przypadków – to największy dobowy wzrost dla Polski od początku pandemii.

Sanepid poinformował, że osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej – są traktowane jako podejrzane o Covid-19 – bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych.

Pierwszy przypadek z Wielkopolski to starsza kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Jest w dobrym stanie, leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną. Druga to kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jest w stanie dobrym w kwarantannie domowej. Poza tym wśród zakażonych jest starszy mężczyzna z powiatu leszczyńskiego. Jego stan jest średnio-dobry, miał wcześniej kontakt z osobą zakażoną. Poza nim na covid19 zachorował mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego – w dobrym stanie przebywa w domu. Piąty zakażony to nastolatek z powiatu ostrowskiego, który wrócił z zagranicy. Jest w dobrym stanie w domu. Sanepid poinformował, że osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej – są traktowane jako podejrzane o Covid-19 – bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych!

Podobne artykuły