Na drodze pod wpływem narkotyku, bez uprawnień i badań

KISZEWO. W samo południe, w minioną środę, w miejscowości Kiszewo, obornicka drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Citroen C3. Za jego kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Jego stan i zachowanie wzmożyło u policjantów czujność. Przeprowadzone w tej sytuacji badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Jednak w trakcie dalszych czynności i ze względu na podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, kierującego poddano badaniu na obecność w organizmie substancji zabronionych. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny, wskazując obecność środków odurzających. Kierowca w rozmowie przyznał się do zażywania narkotyku. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono środki odurzające.
W czasie wykonywania dalszych czynności służbowych okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowani, a jego samochód nie posiada aktualnego przeglądu technicznego.
Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym, a kierujący nim 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie nastolatek odpowie przed sądem.

Podobne artykuły