Mundury i samochody

POWIAT OBORNICKI. Od 1 lipca zmieniły się mundury policji. Być może podczas kontroli drogowej, czy interwencji ktoś poczuł się zaskoczony „dziwnie” wyglądającymi policjantami, jednak trzeba się do tego widoku przyzwyczaić, bo wzór ten będzie obowiązywał zaprawne znów przez długie lata. – Nowe wzory ubrań przygotowano niemal na każdą okazje i jest ich bardzo wiele. Bez zmian pozostają i nadal obowiązują niebieskie mundury wyjściowe – poinformował nas komendant Zbigniew Spychała. 

Obornicka policja wymienia nie tylko stroje ale i tabor. Otrzyma w tym roku wszystkie zamówione samochody. Część z nich już dotarła część czeka na przejęcie. – Bardzo przydała się nam pomoc gmin w pozyskaniu nowego sprzętu, to bez wątpienia poprawi naszą skuteczność  – zapewnił nas komendant. Zmieniły się też samochody, nie są już ciemnoniebieskie lecz srebrne, tak jak w całej Unii Europejskiej. 

Na parkingu obornickiej policji stoją Fiaty Stilo i Punto, KIA, Ford Fusion oraz Volkswageny. Pieniądze na zakup samochodów wyłożyły gminy Oborniki i Rogoźno. Gmina Ryczywół kupi policji komputer i inne niezbędne urządzenia techniczne oraz bardzo przydatne hełmy z niezawodnego kedlaru. Gmina Oborniki przekaże dodatkowo policji nowy radar. Trudno bowiem wymagać od niej właściwego działania jeśli się nie zabezpieczy jej w odpowiedni sprzęt. 

Przy okazji rozmowy z mł. inspektorem Zbigniewem Spychałą usłyszeliśmy: nie jest prawdą iżby policja miała jakieś ograniczenia w paliwie. Jednak samochodów muszą używać w sposób rozsądny i jest to recepta na zawsze a nie tylko na kryzys.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.