Moto-święto sportu

Moto-święto sportu

OBORNIKI. W Obornikach odbyły się, na torze motocrossowym, zawody Pucharu Polski w Motocrossie i dodatkowo rozegrana została II runda Mistrzostw Polski w Quadcrossie oraz II runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. Wyścigi Pucharu Polski w Motocrossie odbyły się w klasach: MX65, MX85, MX Junior, MX Kobiet, MX Open i MX Masters. Dodatkowo pojechali zawodnicy ścigający się w klasie: MXB, MX1C i MX2C. II runda Mistrzostw Polski została rozegrana w dwóch klasach: MX Quad Open i MX Quad Junior.

Otwarcie zawodów nastąpiło w sobotę, jak i w niedzielę, o godzinie 11:30. Początek ścigania nastąpił w samo południe minionej soboty. Tereny w pobliżu toru zapełniły się samochodami widzów. Po przeciwnej stronie drogi wojewódzkiej stanęły namioty handlowe. Na koronie toru crossowego pojawiły się tłumy i mimo ostrzeżeń organizatorów widownia stłoczyła się bardzo niebezpiecznie a osób osłaniających usta i nos można było policzyć na palcach. Obyśmy nie mieli za tydzień smutnych wieści.

Pierwszego dnia zawodów w kategorii MX kobiet X była Milena Polega, jadąca na motocyklu KTM w barwach Obornickiego klubu OTS a zajmująca w ostatecznej kwalifikacji pierwszego dnia miejsce VI. Kolejny bieg rozegrany został w niedziele i tam Milena wypadła bardziej niż dobrze. Zajęła w klasyfikacji ogólnej całkiem dobre IV miejsce, szczególnie przy silnej obsadzie.

IX w I biegu w kategorii MX 65 był Jakub Gera z OTS Oborniki i XIII w klasyfikacji ogólnej a za nim na miejscy XVI został sklasyfikowany jego kolega klubowy Kuba Lekston i zaraz za nim jadący na motocyklu Yamaha Dominik Wegmer. Drugiego dnia Jakub Gera wypadł bardzo dobrze zajmując ostatecznie IV miejsce w klasyfikacji sezonu. XII był Oskar Szynklewski, XVI Kuba Lekston a XVIII Dominik WEGMER. W kategorii Juniorów odległe miejsca: XXV i XXVI zajęli kolejno Norbert Jenglik i Kacper Stokowski. W kategorii MX B 7 (przedostatni) był jadący na motocyklu Huskqvarna Artur Glapa. W kategorii MX 1 C XIII miejsce ogólnie zajął Jarosław Kozłowski a XXV był Paweł Rosiński. W kategoriach MX Masters i MX2C nie znalazł się zadem oborniczanin, za to w klasyfikacji w kategorii sezonu – MX Quad Open VI był Sławomir Wilczyński, VII Marcin Dumana, XIV Tomasz Przybylski a XV Roman Gwiazda.

Podobne artykuły