Minister Olejniczak do Obornik

POWIAT OBORNICKI. Po kilkumiesięcznej przerwie poseł Stanisław Stec wznowił swoje cykliczne konferencje prasowe, poprzez które kontaktuje się również z wyborcami.

Zakomunikował, iż będzie czynił dalsze zabieg by pojawiły się pieniądze na kontynuację budowy Gimnazjum w Ryczywole. Ma zamiar poprzeć kontynuację prac nad rozwojem placówki w Wiardunkach zajmującej się niepełnosprawnymi. Poproszony o opinię na temat tworzenia podobnej placówki która mogłaby zaistnieć w dawnych obornickich Konsumach przyznał, że warto taką możliwość rozważyć, gdyż problem usprawniania zawodowego osób niepełnosprawnych wciąż nie należy do załatwionych.

Rozmawiając o gminie Obornikach wyraził opinię o konieczności rozpoczęcia budowy sal sportowych w Objezierzu i przy Zespole Szkół Zawodowych.

Osobnym tematem były sprawy rolnictwa. Jako poseł i minister jest zadowolony z kwot, które wykorzystali rolnicy z powiatu obornickiego. Do końca marca wpłyną na ich konta ostatnie pieniądze z ubiegłorocznych dopłat a już miedzy 15 marca a 15 maja można będzie wnioskować o następne.

Stanisław Stec chce jak najprędzej zaprosić do Obornik ministra Olejniczka, by ten sam mógł zapoznać się z problemami rolników i odpowiedzieć na ich pytania. Konferencja z osobami odpowiedzialnymi za rolnictwo i podatki wydaje się być ze wszech miar potrzebną w dobie nie załatwionego wciąż opodatkowania rolników, wadliwego ich zdaniem, obciążania podatkiem VAT niektórych nawozów sztucznych i innych problemów wymagających uregulowania.

Uregulowania wymaga również sytuacja szpitala w Kowanówku. Trwający tam od wielu miesięcy pat skłonił go do zajęcia się tą sprawą osobiście podczas zebrania zarządu Województwa Wielkopolskiego w którym ma uczestniczyć.

Swe uczestnictwo zapowiedział również na obornickim Rynku podczas 13 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwierzył się, iż jest posiadaczem pięknej mapy Europy, którą ma zamiar przekazać na licytację. Na koniec obiecał, że niedługo znów się spotka z prasą a prasa znając kalendarz wyborczy tej obietnicy uwierzyła.

Podobne artykuły