Minister chce odwołania wojewody w związku ze sprawą starostwa obornickiego

Minister chce odwołania wojewody w związku ze sprawą starostwa obornickiego

Minister spraw wewnętrznych i administacji Mariusz Kamiński zwrócił się w czwartek wieczorem do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska wojewody wielkopolskiego.

Powodem złożenia wniosku, jak podało ministerstwo, jest utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy.

Przypomnijmy, że wojewoda wydał decyzję, zgodnie z którą pozwolenie starostwa obornickiego na budowę zamku w Stobnicy było częściowo niezgodne z prawem, jednak nie wstrzymał dalszej budowy.

O tę kwestię szef MSWiA pytany był w Polsat News.

– Zamek w Stobnicy jest dla mnie przejawem niesłychanej arogancji ludzi, którzy posiadają pieniądze i jednocześnie pokazuje, jak słaba potrafi być władza publiczna w terenie – powiedział Kamiński w Polsat News.

– Wojewoda, nie informując mnie, podjął decyzję merytorycznie błędną i sprzeczną z interesem z publicznym. Straciłem zaufanie do wojewody. Nie może być tak, że pieniądz wygrywa z prawem. Wojewoda zawiódł, złożyłem wniosek o jego odwołanie – stwierdził Kamiński.

Podobne artykuły