Mikołaje w Połajewie

POŁAJEWO. Z Mikołajem bawili się uczniowie z klas IV-VI, po nich zaś najmłodsi milusińscy. Bogatą i różnorodną część artystyczną przygotowały Sylwia Grabarz i Paulina Majchrzak, które zresztą wystąpiły tego dnia w roli uroczych konferansjerek – Śnieżynek. Na scenie połajewskiego GOK-u prezentowali się zarówno mali piosenkarze, jak i tancerki w pięknych mikołajowych czapkach, obowiązkowo z pomponami, tymi na czapkach i do tańca. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, w których równe szanse dano uczniom z każdej klasy. Świąteczny nastrój podkreślały przepiękne dekoracje i mini orkiestra aniołków siedzących we wdzięcznych pozach tuż przy rampie. 

Największe wrażenie na obecnych zrobiły jednak kolędy w wykonaniu Pauliny Majchrzak. Przepiękny głos nauczycielki w połączeniu z iście anielską urodą, wywołały burzę oklasków. Tego dnia również dzieci śpiewały pięknie, zainspirowane dobrym przykładem. 

Liryczny nastrój przerwało przybycie dwóch Mikołajów, z zachowania i postury przypominających raczej wielkopolskie gwiazdory, niż amerykańskiego dobrotliwego staruszka z prezentami. Dziarskie Mikołaje tańcowały i groziły łobuziakom paskami. I prawie nikt się nie domyślił, że za strasznymi maskami kryły się oblicza dwóch prywatnie bardzo atrakcyjnych mam z rady rodziców. Okazało się, że ojcowie są zbyt nieśmiali, aby przybrać strój Mikołaja. Panie poradziły sobie znakomicie, a humoru i zdolności aktorskich mogliby im pozazdrościć artyści wynajmowani na imprezy przez liczne impresariaty. 

Dwaj sympatyczni Mikołaje uważnie śledzili bieg wypadków na scenie, aby w końcu w nagrodę  rozdać małym wykonawcom i publiczności prezenty. Każdy uczeń otrzymał gustowne pióro z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem. Miła pamiątka z mikołajowej imprezy ucieszyła wszystkie dzieci. 

Z powodzenia imprezy cieszyły się również dyrektor Szkoły Podstawowej w Połajewie Lucyna Stolcman oraz jej zastępczyni Dorota Nożewnik, obie również w świątecznych czapkach. Panie udowodniły, że potrafią bawić się ze swoimi wychowankami, a wszyscy, którzy włączyli się w przygotowania, że są doskonałymi organizatorami i animatorami imprez dla dzieci.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.