Mieszkanie wspomagane

Mieszkanie wspomagane

OBORNIKI. Już w styczniu zostanie na terenie Obornik utworzone tzw. mieszkanie wspomagane dla osób niesamodzielnych.

To przedsięwzięcie jest efektem umowy partnerskiej powiatu obornickiego i obornickiego Stowarzyszenia „Ludzki Gest”, a powstaje w ramach projektu wsparcia osób niesamodzielnych w powiecie obornickim.

Mieszkanie ma na celu zapewnienie pomocy w prowadzeniu samodzielnego życia i ma stać się alternatywą dla pobytu w placówce zapewniającej całodobową opiekę.

Uczestnicy projektu będą mogli korzystać z pomocy opiekuna mieszkania, który będzie rozwijał i utrwalał ich umiejętności z zakresu prowadzenia gospodarstwa domowego czy załatwiania spraw administracyjnych.

Pobyt w lokalu będzie przyznany na czas określony lub nieokreślony dla niesamodzielnych osób starszych i osób niesamodzielnych, wymagających wsparcia w formie usług opiekuńczych.

Starosta Zofia Kotecka i wicestarosta Waldemar Cyranek podpisali umowę na wynajem lokalu z Krystianem Kędzią, w którym to lokalu będzie znajdować się mieszkanie wspomagane. Kolejnym krokiem będzie zatrudnienie opiekuna mieszkania oraz nabór uczestników projektu.

Zgodnie z umową, mieszkanie wspomagane ma zacząć funkcjonować już od 18 stycznia tego roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podobne artykuły