Mieszkają jak na wyspie

OBORNIKI. Bardzo poważny problem mają mieszkańcy dwóch bloków gminnych przy ulicy Droga Leśna. Teren przed ich blokiem został sprzedany, a oni nie mają teraz gdzie zaparkować samochodów.  Wszystko zaczęło się od wyznaczenia działki wokół wspomnianych bloków. Obornicki geodeta wyznaczył ów teren rysując granicę niemal po obrysie ścian budynku. – To poważny błąd w sztuce – poinformował nas inny geodeta. – Od ściany ślepej do granicy działki musi być co najmniej metr a od ściany z oknami cztery metry minimum. 

Teren poza granicą bloku gmina wystawiła na przetarg.  Zaproponowano mieszkańcom, by wspólnie kupili działkę przy bloku. Nie byli nią jednak zainteresowani. Gmina wstrzymała nawet dwukrotnie przetarg, licząc na zmianę ich postawy. Ci nadal nie zamierzali wykupić terenu pod parking. Być może sądzili, iż działka po drugiej stronie bloku  – od ulicy Mikołajczaka – wciąż będzie pusta i tam będą parkować. 

Tymczasem znalazł się kupiec na działkę od frontu i ruszyła budowa bloku od strony podwórza. Mieszkańcy obu bloków znaleźli się jak na wyspie. Do wejścia mają co prawda wygodną drogę, ale o parkowaniu tam aut nie ma już mowy. Zdeterminowani sprowadzili do Obornik dziennikarzy telewizyjnego Teleskopu.  Niestety, nagłośnienie ich problemu nie przysporzyło im ani kawałka gruntu. Sytuacja jest nadal bardzo trudna i na dziś nie ma dobrego rozwiązania problemu parkowania samochodów przed blokami. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.