Miejsca dla inwalidy

OBORNIKI. W minionym tygodniu obchodzono Światowy Dzień Inwalidy. Zbiegło się to z nowym taryfikatorem kar za wykroczenia w ruchu drogowym, w myśl którego za zajęcie miejsca parkingowego dla inwalidy grozi teraz mandat w wysokości 500 złotych. Postanowiliśmy sprawdzić jak respektowany jest ów przepis o miejscu „tylko dla inwalidy”, wyraźnie oznakowanym a znajdującym się w kilku ważnych miejscach Obornik. 

Na Rynku są dwa takie miejsca. Na tym na parkingu stał biały samochód bez oznakowania legitymacją inwalidy. Gdy po pewnym czasie wrócił do niego młody kierowca, był zaskoczony naszym pytaniem – dlaczego zajął to miejsce? Gdy wspomnieliśmy, że kara za to wynosi 500 złotych a kamera na rynku wszystko widzi, odjechał. 

Przy banku BZ WBK jest drugie takie miejsce. Tak stał złoty Citroen. Za jego przednią szybą tkwiła legitymacja uprawniająca do parkowania na miejscu dla inwalidy. 

Podobne miejsca są przy urzędzie miasta i przy przychodni na Kowanowskiej. Oba były wolne, pomimo że brakowało miejsc do parkowania. Taki obrazek buduje. Widać, że oborniczanie (z jednym wyjątkiem) pamiętają o tym, że inwalidzie dalece ciężej jest dojść do swego pojazdu niż osobie zdrowej. Miejsc dla inwalidy przydałoby się w mieście więcej. Brak ich przy wejściu do starostwa czy do sądu i przy poczcie. Nie zaszkodziłyby takie miejsca także przy popularnych marketach. Światowy dzień inwalidzi mają tylko raz w roku, docierać do samochodu muszą nieraz codziennie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.