Międzynarodowe forum młodzieży

OBJEZIERZE, ECKENDORFE. Uczniowie z Objezierza wzięli udział w Europejskim Forum Młodzieży w Niemczech. Uczestniczyli w nim Paulina Adamczak z klasy III gimnazjum, Kinga Jusik i Helena Repczyńska z klasy I gimnazjum, Ewelina Małecka z klasy I Technikum Gastronomicznego, Paulina Larowska, Żaneta Macioszek, Anna Nowak i Aneta Zastróżna z klasy II  i Natalia Borowiak z klasy III Technikum Hotelarskiego oraz Mateusz Kurzawa z klasy II Technikum Rolniczego. 

Pierwotnie planowane trójstronne spotkanie młodzieży zamieniło się ku radości wszystkich uczestników w czteronarodowe. W poniedziałkowy poranek przybyszów z Kijowa, Objezierza i Paryża powitała dyrektor Jungmannsschule Jutta Johannsen. W auli szkoły mogli się przedstawić uczniowie czterech szkół w oparciu o uprzednio przygotowane prezentacje. Wyjątkowo ciekawy i dynamiczny był program w wykonaniu  uczniów z Kijowa. Ewelina Małecka zaśpiewała kilka polskich piosenek. Po wspólnym obiedzie w stołówce szkolnej udano się na miasto w  mieszanych grupach międzynarodowych próbując znaleźć odpowiedzi na pytania z zakresu geografii, architektury i  sztuki.  W środę pracowano w mieszanych grupach nad projektem, badając m.in. stereotypy i uprzedzenia międzynarodowe. Młodzież z Objezierza przedstawiała  losy swoich rodzin podczas II wojny światowej. Szczególne wrażenie na wszystkich uczestnikach wzbudziła relacja Anety Zastróżnej, oparta o wspomnienia jej wujka, który był naocznym świadkiem zbrodni w lasach rożnowickich. Goście z Ukrainy mówili m.in. o katastrofie w Czernobylu, a uczennica z Paryża przedstawiła mniej znaną historię małżeństwa księżniczki Anny z Kijowa z królem Francji w XI wieku.

W środę urządzono też Dzień Polski, częstując chlebem z Objezierza i wiejskim smalcem oraz rozdając materiały informacyjne o Obornikach i powiecie obornickim.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.