OBJEZIERZE, ECKENDORFE. Uczniowie z Objezierza wzięli udział w Europejskim Forum Młodzieży w Niemczech. Uczestniczyli w nim Paulina Adamczak z klasy III gimnazjum, Kinga Jusik i Helena Repczyńska z klasy I gimnazjum, Ewelina Małecka z klasy I Technikum Gastronomicznego, Paulina Larowska, Żaneta Macioszek, Anna Nowak i Aneta Zastróżna z klasy II i Natalia Borowiak z klasy III Technikum Hotelarskiego oraz Mateusz Kurzawa z klasy II Technikum Rolniczego.
Pierwotnie planowane trójstronne spotkanie młodzieży zamieniło się ku radości wszystkich uczestników w czteronarodowe. W poniedziałkowy poranek przybyszów z Kijowa, Objezierza i Paryża powitała dyrektor Jungmannsschule Jutta Johannsen. W auli szkoły mogli się przedstawić uczniowie czterech szkół w oparciu o uprzednio przygotowane prezentacje. Wyjątkowo ciekawy i dynamiczny był program w wykonaniu uczniów z Kijowa. Ewelina Małecka zaśpiewała kilka polskich piosenek. Po wspólnym obiedzie w stołówce szkolnej udano się na miasto w mieszanych grupach międzynarodowych próbując znaleźć odpowiedzi na pytania z zakresu geografii, architektury i sztuki. W środę pracowano w mieszanych grupach nad projektem, badając m.in. stereotypy i uprzedzenia międzynarodowe. Młodzież z Objezierza przedstawiała losy swoich rodzin podczas II wojny światowej. Szczególne wrażenie na wszystkich uczestnikach wzbudziła relacja Anety Zastróżnej, oparta o wspomnienia jej wujka, który był naocznym świadkiem zbrodni w lasach rożnowickich. Goście z Ukrainy mówili m.in. o katastrofie w Czernobylu, a uczennica z Paryża przedstawiła mniej znaną historię małżeństwa księżniczki Anny z Kijowa z królem Francji w XI wieku.
W środę urządzono też Dzień Polski, częstując chlebem z Objezierza i wiejskim smalcem oraz rozdając materiały informacyjne o Obornikach i powiecie obornickim.