Metro w Obornikach

OBORNIKI. Wszystko wskazuje na to, że niebawem pojawi się w Obornikach Metro, przy czym nie piszemy tu o rozwiązaniu komunikacyjnym, ale o nowym markecie. Zaplanowano jego budowę w miejscu dawnej mleczarni u zbiegu ulic Piłsudskiego i Chłopskiej. 

Nowy market może mieć w świetle panujących obecnie przepisów powierzchnię nawet do 2000 metrów kwadratowych, czyli być dwa razy większy od sklepu Intermarche. Władze Obornik były przez długi czas przeciwne powstaniu marketu w tym właśnie miejscu, ponieważ obawiały się i obawiają nadal ciasnoty komunikacyjnej na splocie dróg do dwóch marketów, targowiska i urzędów. Musiałuy ustąpić wobec prawa. 

Pytana o opinię w tej sprawie  Barbara Rosochowicz, niegdyś waleczna prezes stowarzyszenia obornickich kupców, mocno przeciwna budowie marketów przyznała, że w obecnej sytuacji handlu w Obornikach kolejny market nie ma już dla kupców istotnego znaczenia. 

O komentarz poprosiliśmy też pracownika starostwa obornickiego i przewodniczącego rady miejskiej Rogoźna Romana Szuberskiego, który przyznał, że robi w Obornikach czasami zakupy i możliwość wyboru marketu jest mu na rękę. Zwierzył się też, że oponowanie swego czasu przeciw marketom w Rogoźnie uznaje dziś jako błąd. – Przydałyby się nam co najmniej dwa solidne markety. 

Placówki handlowe Metro Group tworzą największą w kraju sieć. W jej skład wchodzą obecnie: 132 obiekty handlowe w tym: 29 hal Makro, 53 hipermarkety Real, 38 marketów Media Markt oraz 12 Saturnów i 3 nowoczesne hale Makro Cash&Carry. Łączne zatrudnienie w firmie wynosi obecnie 28 500 pracowników. Najnowszym projektem sieci to centra Real Future Store które obrazują, jak będzie wyglądał handel w przyszłości. 

Problemem pozostanie jednak rozwiązanie komunikacji w szczególnie ruchliwym miejscu miasta. Co czwartek może być tam szczególnie ciasno, ale jest to jednak jeszcze pieśń pewnej przyszłości i może znajdzie się pomysł na ominięcie tego kłopotu. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.