Maryjne spotkania muzyczne – koncert zachwycił publiczność

Maryjne spotkania muzyczne – koncert zachwycił publiczność

OBORNIKI. W obornickiej farze odbył się czwarty koncert z cyklu „Maryjne spotkania muzyczne”. Gośćmi koncertu byli Chór Dolorosa z parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej z Poznania i Chór mieszany Cantilena z Obornik.

Jak zawsze swoją poezją i recytacją koncert uświetniła Irena Słaba.

Wszystkie występujące chóry okazały się być zespołami z długoletnimi tradycjami albowiem Chór Dolorosa z Poznania został założony w 1985r., Chór Cantilena w 1977r. a Chór Pro Musica w 1983r. Chórem Dolorosa dyrygował Mateusz Tomczyk – wychowanek profesora Stefana Stuligrosza, śpiewak między innymi Poznańskich Słowików. Pozostałe obornickie chóry założył również wychowanek prof. Stuligrosza Pan Józef Czypek.

Słuchacze mieli okazję uczestniczyć w zderzeniu tradycji z młodą generacją dyrygentów, którym doskonale udało się udźwignąć ciężar odpowiedzialności. Spotkanie to obfitowało w niezrównane przeżycia liryczno-muzyczne.
Chóry zaprezentowały się w ambitnym i ciekawym repertuarze składając tym samym pokłon swoim nieżyjącym już mistrzom.

W przypadku dwóch chórów solo wykonali ich dyrygenci – Renata Wrzeszcz i Mateusz Tomczyk a dyrygent Chóru Cantilena, Robert Płócienniczak wystąpił w duecie z Renatą Wrzeszcz, akompaniując jej w utworze Ave Maria.

Magdalena Smela ze Stowarzyszenia Chóru Pro Musica im. Józefa Czypka powiedziała nam: dziękujemy chórom Dolorosa i Cantilena, dziękujemy poetce – Pani Irenie Słabej, gminie Oborniki za dofinanowanie koncertu, dziękujemy Panu Błażejowi Matczukowi za nieocenioną pomoc, dziękujemy firmie POLIGRAFIA KMB Państwa Joanny i Mariusza Łączaków za wykonanie profesjonalnych teczek do nut dla Chóru Pro Musica im. Józefa Czypka, dziękujemy Księdzu Proboszczowi Pawłowi Książkiewiczowi za wsparcie wszystkich naszych projektów, dziękujemy Tomkowi – fotografowi, na którego w każdej sytuacji można liczyć, a który wykonał kolejne piękne ujęcia oraz nagrał filmy, dziękujemy Cukierni Państwa Maćkowiaków za fantastycznie smakujące ciasta – wielu naszych gości bardzo je chwaliło , wreszcie dziękujemy wspaniałej publiczności, która jak zawsze nie zawiodła Do zobaczenia na kolejnych koncertach!


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.