Majowy festyn

OBORNIKI. Wśród licznych imprez sportowych w programie majowo świątecznym znalazł się również festyn rodzinny. Został zorganizowany w parku przy OOK i od samego początku cieszył wielkim uznaniem Oborniczan.

Świadczyć o tym mogła wspaniała frekwencja. Do parku przybywały całe rodziny, pary i osoby indywidualne. Wśród najmłodszych ogromnym powodzeniem cieszyło się wesołe miasteczko. Wśród licznych atrakcji dużych wrażeń dostarczała jazda kolejką górską. By dobrze znieść jazdę na krętym torze trzeba było mieć wyjątkowo mocne nerwy. Innego typu wrażeń młodszym oborniczanom dostarczały pneumatyczne zamek i wielka poduszka, na której można było się wyskakać do woli. Starsi woleli inne zabawy. Dla nich zorganizowano liczne koncerty zespołów regionalnych i rozrywkowych. Wśród nich warto szczególnie wyróżnić doskonały występ grupy 20 akordeonistów z Mińska. Zespołem z wdziękiem dyrygowała Galina Anikiewa a solistką była znana już części oborniczan cymbalistka Katia Hunder.

Zespół po licznych koncertach w Europie zachodniej po raz pierwszy zagrał w Polsce i to właśnie w Obornikach. Osobą która zorganizowała ów przyjazd był pan Jerzy Foltyn z Szamotuł. Po gorącym przyjęciu przez obornicką publiczność obiecał, że na tym nie poprzestanie. Jeszcze latem do Obornik przyjedzie Katia z zespołem białoruskich cymbalistów a jesienią da koncert podobny do ubiegłorocznego. Po występach akordeonistów widownia biła gromkie brawa, a nieopodal zespól muzyczny szykował instrumenty, aby rozpocząć zabawę po gwiazdami. Nadzorujący cały festyn Leszek Faron miał powody do zadowolenia. Festyn podobał się o czym świadczyć mogły liczne dowody zadowolenia.

Podobne artykuły