Majątek na sprzedaż

GMINA OBORNIKI. Wciąż do naszej redakcji płyną listy od spółdzielców. Tym razem postanowiliśmy udostępnić nasze łamy rolnikom.

Odbywają się zebrania sprawozdawcze w obornickiej spółdzielczości. Na terenie gminy działają takie organizacje spółdzielcze jak: Bank Spółdzielczy, GS-Oborniki, PSS Społem, Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne, Spółka Wodna, Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz SKR Oborniki. Każda ze spółdzielni ma swój zarząd i radę nadzorczą, która ma stać na straży i kontrolować działalność gospodarczą. Zdaniem spółdzielców rolników, spółdzielnie w większym czy mniejszym stopniu się rozwijają oprócz jednej. 

Jest to SKR Oborniki, który powstał na bazie Kółek Rolniczych jeszcze w 1974 roku. Wedle ich relacji, cały majątek poszczególnych kółek, został przekazany do SKR Oborniki. Ówczesne władze komunistyczne tą decyzją zniweczyły oddolne działania kółek, które działały niemal w każdej wsi. Od końca lat 80-siątych ubiegłego wieku zarząd SKR jest, aż do dzisiaj, wciąż ten sam. Prezesuje w nim Damazy Zawiślak. 

Usługi, które statutowo powinien wykonywać SKR po przez wywindowanie niebotycznych cen spadły do „zera". Twierdzą, że w czasie żniw jeszcze trochę koszą usługowo zboża starymi „Bizonami", u rolników po około 350.00 zł za godzinę, a na polach użytkowanych przez SKR prezes kosi po kosztach, czyli mniej niż 100.00 zł za godzinę. Bardzo ważnym zajęciem preezesa Zawiślaka stało się w tej sytuacji upłynnianie majątku, który wspólnie stworzyli rolnicy. 

Sprzedał bazy w Popówku, Chrustowie, Bogdanowie, Rożnowie. Sprzedał mieszkania w Chrustowie i Obornikach. Sprzedał za czasów swojego zarządzania kilkanaście kombajnów, dwa raz tyle ciągników i inny sprzęt rolniczy. Obecnie zabrał się prezes do sprzedaży gruntów, które stały się własnością SKR za czasów PRL. Z posiadanych około 32 ha Zawiślak przeznaczył do sprzedaży ponad 23 ha. Według rolników, tak właśnie w jak największym skrócie trwa upłynnianie SKR-u pod rządami Zawiślaka.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.