Magiczne dożynki w Parkowie

PARKOWO. Czas dożynek w pełni, a wśród wielu wsi nie mogło zabraknąć Parkowa. W minioną sobotę mieszkańcy  świętowali zakończenie żniw. Rozpoczęło się Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Jan Andrzejewskiego, po której  sołtys Józef Szmania podziękował za przybycie wszystkim gościom, wśród których znaleźli się wiceburmistrz Biała, przewodniczący Szuberski, oraz radny powiatowy Adam Nadolny. 

Zabawa przy remizie OSP rozpoczęła występami, w czasie których parkowscy uczniowie prezentowali swoje zdolności wokalne oraz aktorskie. Dzieci z przedszkola oczarowały wszystkich, przede wszystkim tańcem kaczuszki. Dobra atmosfera udzieliła się nawet gościom, którzy może nie z takim entuzjazmem, ale z równą gracją, podrygiwali w rytm muzyki. 

Po występach nadeszła uczta, podczas której wszyscy pieścili podniebienie kiełbaskami z rożna, wiejskim chlebem ze smalcem, przepysznymi ciastami wypieczonymi przez parkowianki, a wszystko popijając gorącymi napojami z kubków, które w magiczny sposób po godzinie zamieniły zawartość na mniej łagodną.

W równie magiczny sposób scena zamieniła się w parkiet, na którym do tańca grał zespół Autentyk. Na początku zabawy muzyka oczarowała tylko dzieci, ale z wraz z opadającym słońcem, parkiet przywołał również dorosłych. Dla zwolenników siedzącej biesiady rozpalono ognisko, wokół którego ustawiono ławeczki. Pogoda, choć nie była słoneczna, pasowała wszystkim. Nie było ani za duszno, ani za zimno, wręcz idealnie – jak skomentował sołtys Szmania. Patrząc na frekwencję, nie tylko on tak sądził.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.