Ma problem, bo żona mu nie daje…

KISZEWO. O problemie remizy w Kiszewie pisaliśmy już w związku z sesją rady miejskiej na której uchwalono 30 tysięcy złotych, na jej rozbudowę. Wówczas od Kazimierza Adamka usłyszeliśmy, że chodzi tu nie tyle o remizę co o łazienkę z prysznicem. Naczelnik OSP Kiszewo Ireneusz Schilke, inicjator rozbudowy, twierdził dla odmiany, że nie mają gdzie pomieścić jakiegoś sprzętu.

Aby rzecz zbadać dogłębnie, w minionym tygodniu do Kiszewa udała się komisja radnych z przewodniczącym komisji gospodarki Włodzimierzem Stolińskim i przewodniczącą komisji finansów Ireną Magdziarek na czele. Wśród radnych, którzy dotarli do Kiszewa, nie było nikogo z opozycji a szkoda, bo ujrzeli by obiekt, jakiego druhowie z innych wsi mogą jedynie pozazdrościć. W obszernej remizie połączonej z wiejską świetlicą bez trudu mieszczą się dwa samochody. Zdaniem członków komisji, obiekt jest zadbany i nieźle wyposażony. 

Radni pytając naczelnika Schilke, o co tak naprawdę chodzi, usłyszeli, że sołtys Kiszewa Dorota Schilke (a prywatnie małżonka naczelnika) nie daje strażakom… klucza do toalety. Ci nie mając gdzie po akcji lub ćwiczeniach się …, muszą wybudować sobie strażacką toaletę. 

– To, że pani Schilke nie daje czegoś panu Schilke, to jeszcze nie powód, by uszczuplić budżet gminy o 30 tysięcy złotych – usłyszeliśmy komentarz jednego z radnych. Jakie będą losy przebudowy kiszewskiej remizy, tego nie wiemy. Pytany o to jeden z członków komisji powiedział tylko tyle: poczekajmy spokojnie na kolejną wersję pilnych potrzeb.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.