List rodziny Turnów

OBJEZIERZE. W lutym bieżącego roku ukazał się w Państwa gazecie artykuł na temat starań naszej rodziny dotyczących zwrotu pałacu w Objezierzu.

Niestety przekazano Państwu częściowo nieprawdziwe lub nieścisłe informacje związane z przedmiotem tego sporu sądowego.

Z przykrością stwierdzamy, iż podobne informacje przekazywane są uczniom szkoły objezierskiej i ich rodzicom w trakcie zebrań szkolnych a także podczas spotkań z władzami samorządowymi.  Ufamy, iż jest to jedynie wynikiem nieporozumienia a nie celowej manipulacji.

Faktem jest iż rodzina Turnów podjęła starania prawne o zwrot rodzinnego domu, z którego została wysiedlona z naruszeniem prawa 1945 roku. Nie jest natomiast prawdą, iż nasze roszczenie obejmuje bezwarunkowo  działki na których znajdują się nowe budynki szkoły. Działki te byliśmy skłonni wyłączyć z przedmiotu naszych roszczeń uznając, iż służą one aktualnie szerszemu interesowi społecznemu. Nikt nie podjął z nami rozmów na ten temat, a więc twierdzenie jakobyśmy oczekiwali w zamian finansowego odszkodowania jest nieprawdą. 

W naszym przekonaniu w przypadku porozumienia w sprawie zwrotu Pałacu zespół szkół mógłby funkcjonować nadal w tych samych budynkach i bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Jedyna  konieczna w takim wypadku zmiana to przeniesienie biur dyrekcji szkoły i  pracowni komputerowej.

Historyczny wkład rodziny Turnów w rozwój Objezierza opisany jest w wielu książkach i nie jest naszym celem przypominanie go w tym liście. Chcemy jedynie wspomnieć, iż także po roku 1989 nasza rodzina dała wielokrotnie dowody na to iż liczy się z interesem społeczności objezierskiej.  Znajdowało to wyraz w rezygnacji z roszczeń  dotyczących gruntów przewidzianych pod inwestycje infrastrukturalne a także współfinansowaniu różnych inicjatyw świeckich i kościelnych.

Szanowni Państwo – zwracamy się z prośbą o opublikowanie niniejszego listu w całości.Ufamy bowiem, że pozwoli on mieszkańcom Objezierza i szerszej grupie przedstawicieli samorządu  poznać nowe fakty i zrozumieć nasze intencje. Uważaliśmy i nadal uważamy, że lepsze jest wypracowanie porozumienia niż toczenie kosztownych sporów sądowych.

Z poważaniem, Rodzina Turnów


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.