Leśne drogi w Sycynie i Ruksie do przebudowy

Leśne drogi w Sycynie i Ruksie do przebudowy

RUKS, SYCYN. Lasy Państwowe na Ziemi Obornickiej uzyskały od rządu 370 tysięcy na utwardzenie dróg powiatowych, przebiegających przez lasy. To niewielka kwota w skali potrzeb, trzeba było więc dobrze się zastanowić, jak je rozdysponować.

Pierwszą decyzją była przebudowa drogi w Podlesiu. Tam jednak znajduje się obszar Natura 2000. Można prowadzić wszelkie prace inwestycyjne, ale dopiero po uzyskaniu różnych pozwoleń i certyfikatów, a to wydłużyłoby znacznie starania o zgodę i Lasy straciłyby środki.

Starosta Zofia Kotecka zaproponowała w tej sytuacji kolejne miejsca – kilkusetmetrowy odcinek drogi w miejscowości Ruks Młyn oraz podobnej długości odcinek drogi wiodącej przez Sycyn, w kierunku Jaryszewa.

Ta ostania lokalizacja jest o tyle istotna, że jeździ tamtędy wiele osób, udających się do znajdującego się tam obiektu agroturystycznego.

– Mam wielką nadzieję, że w przyszłym roku Lasy Państwowe wcześniej uzyskają pieniądze na drogi i będziemy mieli dość czasu, aby wskazać drogę w Podlesiu, jako inwestycję pilną i bardzo potrzebną – powiedziała Kotecka.

Podobne artykuły