Lato w Rogoźnie: miało być pięknie

Lato w Rogoźnie: miało być pięknie

ROGOŹNO. „Lato w Rogoźnie” rozpoczęło się przy plaży w rogozińskim OSiR zlotem motoryzacyjnym połączony z koncertem.

Moto imprezę poprzedziło otwarcie Rogozińskiej Ligi Siatkówki Plażowej.

Potem na rozległym trawniku ustawiło się kilkadziesiąt motocykli, starych, jak i tych nowoczesnych. Szału raczej nie było, także organizacja najwyraźniej kulała tak pod względem logistycznym jak i frekwencyjnym.

Przy tradycyjnym wjeździe na teren OSiR zawisła zachęcająco tablica z wielką strzałką i napisem „zlot”. Gdy motory wjechały, brama została zamknięta i jedynie wtajemniczeni rogoźnianie wiedzieli, że dostać się na parking na terenie ośrodka można drugim wjazdem oddalonym o 400 metrów od pierwszego jadąc w stronę wsi Owczegłowy.

Ci, którzy tego nie wiedzieli, narażeni byli na sceny iście dantejskie, wycofując się z trudem z zawalonej autami drogi ku OSiR, by wrócić jakoś do Rogoźna i obyć się smakiem.

Przy okazji zauważyliśmy wśród cofających się kierowców Wartburga, dwa Trabanty i Fiacika, którym nikt nie powiedział, że wbrew nazwie imprezy zlot dotyczy jedynie motocykli.

Gdy zapytaliśmy o rozgardiasz szefową OSiR ta wyjaśniła nam, że to nie oni organizowali, ale „jakieś” stowarzyszenie, a rogoźnianie jak zechcą, to sobie wjazd znajdą. Ładnie to zapewne nie było, ale kilkadziesiąt rogozińskich aut jakoś jednak wjechało.

Niestety, problemy logistyczno-informacyjne przełożyły się na frekwencję i faktycznie szału nie było. Ci, którzy przybyli, mogli nie tylko popatrzeć na jednoślady, ale ich także posłuchać. Panowie ze specjalnym urządzeniem badali ryk wydechów, było głośno, spalinowo i co by nie rzec, czar moto-zlotu unosił się wokół.

Jeżeli amatorzy motocykli mieli na co popatrzeć i czego posłuchać, to gorzej było z koncertem. Stanęła piękna scena, z wielkimi głośnikami, błysnęły super światła

i co? I nic. Nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą się tym nie zainteresował.

Na scenie stanęli muzycy rodem z Poznania, Chodzieży, o Budzyniu nie wspominając, by zagrać szlagiery Cover Bandu, a przed sceną zaledwie parę osób. Muzycy zdzierali gardła nawołując grupę osób stojącą pomiędzy sceną a motocyklami, aby podeszli i posłuchali, co jednak ci czynili powoli i bardzo niechętnie. Być może grupa melomanów nie znalazła wjazdu, być może Cover Band nie porywa.

Na godziną 19. zaplanowano kolejny koncert, tym razem w ramach Summer Beach Festival. Czy kogoś zainteresowała ta propozycja, tego nie wiemy, bowiem wyszliśmy razem z większością sobotnich gości OSIR.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.