Łapy po Objezierze?

OBJEZIERZE. Nie ma bodaj spotkania, aby radny Paweł Bździak (SiG) nie wyraził troski o szkolę w Objezierzu. Ostatnio o nią pytał podczas posiedzenia komisji gospodarki. Przypomniał, iż rodzina Turno odzyskała pałac, a to może oznaczać, że szkole prędzej albo później zabraknie pomieszczeń. Zdaniem radnego: ustalając przyszłoroczny budżet, trzeba się pochylić i nad tym problemem. 

Gdy starosta Wańkowicz (PO) i członek zarządu powiatu Molski (SLD) jednym głosem zapewniali, że problemu wcale nie ma, Kazimierz Zieliński (PSL) zapytał wprost: co będzie ze szkołą w Objezierzu, jak trzeba będzie oddać pałac? Pocieszył go Wańkowicz zapewnieniem: izb lekcyjnych wystarczy. Jan Molski dodał szybko:  szkoła pomieści, jak im się zmieni współczynnik zmianowości. Mam wyliczone, bo demografia jest znana. Zbudujmy, a potem stać będzie puste.  

Ostatecznie starosta Wańkowicz orzekł: jak widać czarno na białym, zarząd nie przewidział żadnej dobudowy pomieszczeń. Pewność siebie zarządu powiatu zaskakuje wobec pisma, które niedawno złożył w starostwie dyrektor Roman Ostrowski twierdząc, że zabraknie mu sal lekcyjnych. Zdaniem Ostrowskiego jego gabinet, pokoje pielęgniarki czy księgowej „gdzieś się upchnie”, jednak sal lekcyjnych, czy pracowni komputerowej, nie ma gdzie przenieść.

Muszą mieć tę wiedzę także członkowie zarządu, jednak nie planują dobudowy jakichkolwiek sal, bo wedle słów Molskiego wystarczy przejść na nauczanie dwuzmianowe i będzie dobrze. Objezierze mogłoby stanowić zaplecze zespołu szkół im.Kutrzeby. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.