Kwiaty, życzenia i wyróżnienia

OBORNIKI. Na terenu gminy Oborniki pracuje 305 nauczycieli pełno zatrudnionych oraz 50 nauczycieli niepełno zatrudnionych.  Jest wśród nich 140 nauczycieli dyplomowanych, 129 mianowanych, 27 kontraktowych, 3 stażystów i 6 bez stopnia oraz 160 pracowników administracyjno-obsługowych. Wszyscy tu wymienieniu świętowali w minionym tygodniu Dzień Edukacji Narodowej. 

Na zaproszenie władz gminnych i oświatowych nauczyciele przybyli na uroczystość do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2. Nie zapomniano też o emerytach, którzy już dawno zakończyli swa aktywność zawodową. Tam powitali ich kwiatami i życzeniami burmistrz Anna Rydzewska, przewodniczący rady miejskiej Piotr Desperak, zastępca burmistrza Henryk Łukaszewski oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Edward Mączyński.

Po słowach uznania dla ich działalności pedagogicznej wymienieni wyżej wręczyli wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w pracy uzyskali w tym roku: Teresa Dragun-Roguszka – Gimnazjum nr 3 w Obornikach, Iwona Ostrowska – Gimnazjum nr 3 w Obornikach, Małgorzata Kaleta – Przedszkole nr 1 w Obornikach, Elżbieta Kizior-Drożdż – Przedszkole nr 4 w Obornikach, Ewa Sroka – Szkoła Podstawowa w Sycynie, Arletta Sobaszek – Zespół Szkół w Obornikach, Wanda Ratajczak – Zespół Szkół w Obornikach, Bożena Styszyńska – Szkoła Podstawowa w Objezierzu, Marek Arciszewski – Zespół Szkół w Obornikach, Renata Adamek – Zespół Szkół w Kiszewie, Alicja Schoneich – Szkoła Podstawowa w Chrustowie, Małgorzata Schoener-Wojtowic z- Zespół Szkół w Rożnowie, Dorota Stypuła – Zespół Szkół w Rożnowie, Krzysztof Zielonacki – Szkoła Podstawowa w Chrustowie, Renata Minta-Repczyńska – Szkoła Podstawowa w Objezierzu.

Dodatkowo Ewa Rybarczyk, Joanna Koralewska, Anna Kaczmarek i Marek Arciszewski uzyskali tytuł nauczyciela dyplomowanego. 

Po nagrodach i wyróżnieniach w humorystycznym programie artystycznym wystąpili uczniowie dwójki doskonale  przygotowani przez Romanę Michalską. Wysoki poziom występu i świetne przygotowanie małych aktorów dowiodło, iż rośnie nowe, wspaniałe pokolenie, dla którego warto ciężko pracować. 

Po toaście była okazja do wspomnień w gronie obecnych i emerytowanych dyrektorów szkół, a tych podjął się Mieczysław Brust. Pełen uznania dla obecnego wyglądu i wyposażenia szkół, przypomniał o kłopotach z czasów, gdy to on zarządzał szkołą. Już wtedy było trudno o pieniądze jak i o nauczycieli. Dziś jest pieniędzy nadal zbyt mało, ale za to nauczycieli jest nadmiar konkludował pan Mieczysław a na koniec nie zapomniał o skomplementowaniu formy swych koleżanek, dziś emerytowanych nauczycielek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.