Kto zawinił w sprawie hali zawodówki?

OBORNIKI. Radny powiatowy Neter (SLD) tak się ostatnio ożywił, że już po raz bodaj czwarty w ciągu niespełna trzech lat zabrał głos podczas sesji. Tym razem zaatakował odpowiedzialnego za oświatę Pawła Drewicza, a także swoich kolegów radnych Żuromskiego, Olejnika, Dyczkowskiego oraz Kazimierza Zielińskiego – byłego wicestarostę.  

– Niestety ludzie odpowiedzialni za oświatę zaniedbali sprawę i dlatego nie udało się uzyskać miliona złotych na rozpoczęcie budowy hali sportowej przy zespole szkół w naszym mieście. Kazimierz Zieliński w imieniu poprzedniego zarządu wyjaśnił, że po objęciu stanowiska wicestarosty, razem z Sitkiem i Żuromskim opracował wniosek o przyznanie pieniędzy na halę. Jednak te były już podzielone. – Mogłem liczyć jedynie na resztki pozostałe po przetargach i to do 600, 700 tysięcy. Niestety nasz wniosek upadł. My na halę potrzebowaliśmy według planu ponad 5 mln złotych. Nie było to z naszej strony żadne zaniechanie a liczyliśmy tylko na resztówki, nie wiedząc nawet jaki był poślizg. 

Neter wysłuchawszy tego wyjaśnienia oświadczył: byliśmy z Drewiczem i Janem Molskim u naczelnika Wiktora, by sprawdzić i tam się dowiedzieliśmy, że powiat obornicki był jedynym powiatem, który nie złożył wniosku na dofinansowanie rozpoczęcia budowy hali przez totalizatora.

Wywołanie tematu hali sportowej jest niewątpliwie kolejnym dowodem na nieudolność zarządów powiatu obornickiego. Poprzedniego, choć nie do końca, bo Zieliński przynajmniej złożył wniosek, oraz obecnego, który nawet palcem dotąd w tej sprawie nie kiwnął. Dlaczego Jan Molski śledzi poczynania poprzedników zamiast samemu wziąć się do roboty i podjąć jakąkolwiek sensowną inicjatywę? Tego już niestety Neter nie dociekał. To Molski odpowiada wszak za oświatę i sport w powiecie, jest radnym, członkiem zarządu i przewodniczy komisji oświaty. Tymczasem jedyną rzeczą, na którą jak się wydaje, zdobył się w sprawie hali, to zbieranie dowodów na nieudolność poprzedników.

Obaj panowie radni mają w końcu wobec zespołu szkół jakiś obowiązek. Jak tak dalej potrwa, to Jan Molski po zakończeniu kadencji będzie mógł powiedzieć wyborcom – załatwiłem chłopakowi robotę, a Piotr Neter – załatwiłem tam sobie robotę. Czy to jednak wystarczy, jako rozliczenie działalności z czterech lat?  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.