Kto położy kanalizację?

GMINA OBORNIKI. Po długich poszukiwaniach środków i skomplikowanych przygotowaniach technicznych sprawa budowy kanalizacji w obornickich wsiach nabiera dobrego tempa. Komisja przetargowa wybrała już potencjalnych wykonawców. Do ułożenia kanalizacji we wsiach Kowanówko i Rożnowo zgłosiło się wiele firm oferujących różne warunki finansowe.

Najdroższą z nich okazała się węgierska spółka zarejestrowana w Pniewach. Jej oferta to 21 milionów złotych. Znacznie korzystniejsza była oferta pewnej firmy z Poznania, która zadeklarowała wykonanie tego samego za 11 milionów złotych. Firma ta miedzy innymi kanalizowała Szamotuły i uzyskała dobre opinie. Jej ofertę komisja wybrała jako najkorzystniejszą. Podobnie było z kanalizowaniem wsi Popówko, Wychowaniec i Popowo. Tu ceny ofert wahały się od 500 do 200 tysięcy złotych. Tę najniższą cenę zadeklarowała obornicka firma PEKMEL i ją wskazała komisja.

Tu jednak konieczne jest wyjaśnieniem, iż podając powyższe fakty, nieco wyprzedziliśmy procedurę. Teraz przez dwa tygodnie trwać będzie czas przeznaczony na ewentualne odwołania, więc podane powyżej firmy nie koniecznie muszą zostać ostatecznymi zwycięzcami przetargu.

Jednak gdyby odwołań nie było, lub gdyby protesty zostały odrzucone, to pozostanie czekać tylko na zmianę pogody, aby wyżej wymienieni wykonawcy weszli na wiejskie ulice i zaczęli długo oczekiwane kanalizowanie.

Podobne artykuły