Kto z Poznania nie lubi Rogoźna?

Kto z Poznania nie lubi Rogoźna?

GMINA ROGOŹNO. Podczas ostatniej sesji rady powiatu wicestarosta Waldemar Cyranek kolejny raz był pytany o postęp w przygotowywaniu dokumentacji przebudowy drogi Rogoźno-Studzieniec. O problemach z tą drogą pisaliśmy już wielokrotnie.

Cyranek wyjaśniał: Projektant od kilkunastu miesięcy odpowiada RDOŚ-owi (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) na jej pytania i pewnie tak jeszcze długo potrwa. Co do dokumentacji budowy drogi Parkowo-Józefinowo, wnioskowano do RDOŚ, by ta odstąpiła od zaleconej inwentaryzacji przyrodniczej dotyczącej płazów, ptaków i grzybów. Jest to w przypadku tej inwestycji całkowicie zbyteczne i niepotrzebnie, a tylko przedłuży o kilka miesięcy pracę nad dokumentami.

Zdaniem Waldemara Cyranka: Być może to nie przejdzie i firma projektów, która wcześniej nie miała informacji o potrzebie inwentaryzacji płazów i grzybów, będzie zmuszona wykonać ją na własny koszt i zechce od gminy odszkodowania. Słuchający tych informacji radny Andrzej Okpisz zapytał czy starosta rozmawiał z dyrektorem RDOŚ.

Zasugerował, że: Jak on nie posłucha, to może warto uderzyć wyżej. Tymczasem w RDOŚ już trzeci z kolei pracownik babrze się w płazach i grzybach, co jedynie utrudnia inwestycje, bo ani biolodzy, ani mykolodzy niczego w gminie Rogoźno szczególnego istotnego nie odkryli. Waldek Cyranek zwierzył się: Ja już nic z tego nie rozumiem. To samo biuro projektowe projektowało drogę Parkowo-Józefinowo oraz Wargowo-Kowalewko. W tym pierwszym przypadku były cztery uwagi, odpowiedzieliśmy na nie i poszło. Być może jest jakiś problem z konkretnym pracownikiem RDOŚ.

Starosta Zofia Kotecka dodała: Projektant drogi do Józefinowa pochodzi z Parkowa i nie wierzę, by nie dbał o środowisko swojego terenu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.