Kto usunie eternit

Kto usunie eternit

GMINA OBORNIKI, ROGOŹNO. Przetarg na likwidację polegającą na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest znajdujący się na terenach nieruchomości w gminach powiatu obornickiego został ogłoszony, zrealizowany i zamknięty 10 czerwca.

Władze powiatu przeznaczyły na to zadanie kwotę 413.000,00 zł brutto.
Wpłynęło pięć ofert. Każdy z oferentów zadeklarował demontaż wyrobów zawierających azbest z zapakowaniem, transportem i przekazaniem na składowisko – 300 000 kg oraz drugie zadanie jakim jest – zapakowanie, transport i przekazanie na składowisko wyrobów zawierających azbest – 400 000 kg.

Różnice były w cenach proponowanych za wykonanie zlecenia. Najtaniej chce to wykonać Spółka Logistyka Odpadów z Katowic, bo za kwotę 327 000 złotych. Bardzo podobną kwotę chce uzyskać najbliższy sąsiad powiatu obornickiego, AM Trans Progres Sp. z o.o. Złotniki, gmina Suchy Las oferując 330 000 złotych. Najwyższą kwotę zaproponowała Firma Eko 24 Barbary Plewko z Dębna w województwie zachodniopomorskim 470 000 złotych. Spółka Eco-Pol z Pruszcza podała kwotę 332 000 złotych, a Spółka Revol z Łodzi 369 000 złotych.

Obecnie trwa ocena tych ofert, a pod uwagę, prócz ceny, brane są też takie warunki, jak klasa emisji spalin. Gdy komisja wyłoni ostatecznego zwycięzcę, ten niezwłocznie przystąpi do obioru i wywozu azbestu.
Zadbaliśmy o to, by w zlecaniu zaznaczyć, iż zleceniobiorca winien przystąpić do pracy w ciągu siedmiu dni od dnia podpisania umowy, by dłużej nie tracić już cennego czasu –
powiedziała naczelnik Karolina Bak z obornickiego starostwa.

Podobne artykuły