Kto rozbuduje monitoring?

Kto rozbuduje monitoring?

OBORNIKI. Jak już wcześniej informowaliśmy, burmistrz Obornik ogłosił właśnie przetarg na kompleksową modernizację systemu monitoringu wizyjnego w Obornikach i jego rozbudowę o kolejne kamery.

Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem w ramach drugiego naboru wniosków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota dofinansowania to 200 tys. zł, a koszt realizacji I etapu zadania to około 900 tys. zł.

Sprawny monitoring miejski ma ogromne znaczenie w poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jak poinformował sekretarz gminy Krzysztof Nowacki: Obecny, który funkcjonuje już kilkanaście lat, był tworzony jeszcze w oparciu o technologie, które dzisiaj zostały wyparte przez zdecydowanie nowocześniejsze i skuteczniejsze rozwiązania.

Uwzględniając współczesną technologię został przygotowany projekt wykonawczy, który, oprócz modernizacji istniejących 11 punktów kamerowych (z istniejących 16.) przewiduje budowę kolejnych 6 punktów w nowych lokalizacjach.

Do tego zostanie położone prawie 3 km linii światłowodowej, zakup rejestratorów i dysków oraz montaż nowej ściany video w siedzibie straży miejskiej.

Gdy nowoczesny monitoring zacznie patrolować obornickie ulice będzie na nich bezpieczniej a każde zdarzenie będzie można odtworzyć. Straż miejska będzie mogła też reagować w czasie aktualnym.

Podobne artykuły