Kto i za ile zadba o gminne drogi?

Kto i za ile zadba o gminne drogi?

GMINA OBORNIKI. Koniec zimy to dobry czas na początek prac drogowych. Burmistrz Tomasz Szrama zlecił kilka przetargów i już wiadomo, kto, co i za ile wykona, by drogi znów były takie jak przed zimą.

Zatem oznakowania poziome na całym terenie gminy i wszystkich dróg gminnych wykona w tym roku za kwotę 45 128 firma Vobema z Piły.
Dla odmiany o oznakowanie pionowe zadba za kwotę ok 40 tysięcy złotych brutto Zakład Produkcji Elementów Drogowych z Obornik.

Zostaną też połatane wszystkie dziury i uzupełnione ubytki asfaltu. Zajmie się tym za kwotę 95 128 złotych brutto Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusza Białobrzyckiego z Gniezna.

Oprócz dróg asfaltowych są wciąż w gminie drogi gruntowe. Ich profilowanie i równanie po zimie wykona jeden z kilku chętnych, którzy złożyli oferty, będące wciąż jeszcze przedmiotem oceny.

Mniej problemu było z ustaleniem wykonawcy prac związanych z przeglądem urządzeń podczyszczających kanalizacje deszczowe, stanowiące własność gminy Oborniki.

Postępowanie w tej kwestii zostało zakończone i wybrano ofertę firmy P.H-U. PAWEKOL Aleksandry Pawlickiej z Kowanówka za kwotę 3 198 złotych brutto.

Podobne artykuły