Krzysztof Działo organizatorem Narodowego Dnia Sportu w Parkowie

Krzysztof Działo organizatorem Narodowego Dnia Sportu w Parkowie

PARKOWO. Wciąż brzmią jeszcze echa IX Narodowego Dnia Sportu, który odbył się 10 września na boisku Szkoły Podstawowej w Parkowie. Mieliśmy przyjemność publikować relację z tego wydarzenia, której autorem była Marzena Działo, a skromność miejsca na naszych łamach nie pozwoliła nam wymienić tych, dzięki którym Narodowy Dzień Sportu udał się tak świetnie.

Głównym organizatorem był Krzysztof Działo, uczący na co dzień historii, WOS, języka polskiego oraz zajmującego się doradztwem zawodowym i edukacją dla bezpieczeństwa. Niezastąpiony Krzysztof Działo już wielokrotnie organizował dni specjalne parkowskiej szkoły. Gościem Narodowego Dnia Sportu w Parkowie był w tym roku kanadyjkarz, dwukrotny olimpijczyk, wicemistrz świata, złoty medalista igrzysk europejskich, czterokrotny medalista mistrzostw Europy, mistrzostw świata juniorów, akademickich mistrzostw świata, dwukrotny medalista Uniwersjady Tomasz Kaczor ze swoimi synami Borysem i Bruno.

Po gorącym powitaniu pan Tomek znalazł się w ogniu pytań, najpierw prowadzącego spotkanie Krzysztofa Działo i dyrektor Małgorzaty Cyranek, a później uczniów szkoły w Parkowie.

Mistrz obiecał przyjechać do Parkowa jeszcze raz i to ze swoją „kanadyjką”, a Narodowy Dzień Sportu na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników szkolnego święta sportu.

Podobne artykuły