Kradzieże w Kowanówku i Rożnowie – młodociani złodzieje

Kradzieże w Kowanówku i Rożnowie – młodociani złodzieje

KOWANÓWKO, ROŻNOWO. Od kiedy policja ruszyła tropem tych, co w domu siedzieć nie chcą, złodzieje wyczuli swoje pięć minut i ruszyli na łowy.

W samym Kowanówku dokonano w krótkim czasie kilku śmiałych kradzieży. Z jednej z posesji skradziono kosiarkę, z innej rabusie wynieśli komplet narzędzi budowlanych, a z jeszcze innej potężny silnik do motorówki wart ponad 20 tysięcy złotych.

Kradli też i w Rożnowie. Tam zginęły również narzędzia. Nie pogardzili nawet dziecięcymi zabawkami czy ciężką ławką na żeliwnych podstawach.

Aby choć trochę ulżyć obornickim policjantom, mieszkańcy sami wdrożyli śledztwo i szybko ustalili sprawców.

Jednym z nich jest nieletni rożnowianin. Innym jego rówieśnik syn znanego przedsiębiorcy, a obaj mają pomocników i zleceniodawcę.

Wiele bowiem wskazuje na to, że nieletni kradli na zlecenie osoby starszej, którą także udało się już z dużym prawdopodobieństwem ustalić.

Nieletnim grozi co najwyżej sąd dla nieletnich i nadzór kurator, a sprzedażą skradzionych przedmiotów miał zająć się zleceniodawca i paser, bo trudno sobie wyobrazić szesnastolatka sprzedającego bez podejrzeń bardzo drogi silnik.

Podobne artykuły