Kowanówko zwycięzcą konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska

Kowanówko zwycięzcą konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska

KOWANÓWKO, RADOM. Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął IV edycję konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

Konkurs miał na celu ocenę aktywności grup odnowy wsi działających w programie oraz wskazanie i nagrodzenie sołectw wyróżniających się aktywnością.

Powołana przez Zarząd kapituła konkursu dokonała oceny aktywności sołectw w oparciu o analizę: liczby przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwach, także tych bez udziału środków programu; udziału sołectw w konkursach dotacyjnych „Wielkopolskiej Odnowy Wsi”; stopnia sformalizowania grupy odnowy wsi (działanie w formie stowarzyszenia), planowania rozwoju w sołectwie (sołecka strategia rozwoju).
W przypadku sołectw zgłoszonych do wyróżnień przez gminy, przeanalizowano także informacje na temat ich aktywności zawarte w zgłoszeniach.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego wskazał 33 sołectwa – laureatów konkursu oraz 31 sołectw wyróżnionych.

Tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska” i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych oraz pamiątkowy dyplom otrzymało Kowanówko, jedyna wieś z powiatu obornickiego.

Nagroda finansowa dla laureata została przekazana na konto bankowe gminy z przeznaczeniem do wykorzystania na potrzeby sołectwa.
Informacja o wygranej dotarła do sołtys Kariny Wojdanowicz dokładnie w momencie, gdy wraz ze Stefanią Kiwertz z rady sołeckiej Kowanówka, zastanawiały się, skąd zdobyć środki na budowę wiosną ogródka przed wiejską świetlicą. Radość obu pan była ogromna a wśród pierwszych, którzy złożyli im gratulacje był burmistrz Tomasz Szrama.

Trzeba na koniec dodać, że wyróżnienie w tym konkursie oraz pamiątkowy dyplom otrzyma gmina Radom z gminy Ryczywół.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbędą się uroczyste gale wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie.

O sposobie przekazania pamiątkowych dyplomów gminy, których sołectwa znalazły się wśród laureatów lub wyróżnionych, zostaną poinformowane a medium, które informuje o sukcesie jako pierwsze, jest Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka.

Podobne artykuły