Kosztowny wyjazd nad morze

OBORNIKI. Pewna rodzina mieszkająca na obornickim osiedlu zapragnęła wyruszyć na jeden dzień nad morze. Wyjeżdżając o świcie zamknęli swe mieszkanie, znajdujące się na trzecim piętrze bloku, na dwa solidne zamki i ruszyli w kierunku słonecznych plaż. 

Gdy wrócili wieczorem panią domu zaskoczył fakt, że „zamki trzymały na raz”, a ona zawsze przekręcała klucz dwukrotnie. Był późny wieczór i nie pora na takie rozważania, więc wszyscy poszli spać. Dopiero na drugi dzień zauważyli, że ktoś plądrował ich mieszkanie. 

Wynik dokładnego przeszukania szaf i szuflad omal nie przyprawił gospodarzy o zawał serca. Z różnych zakamarków skradziono im kosztowności i pieniądze o łącznej wartości 18 000 złotych. 

Policja szuka już sprawców, ale nie będzie to łatwe, bo złodzieje nie zostawili zbyt wielu śladów. Weszli na tak zwaną „pasówkę”, czyli sforsowali zamki dorobionym kluczem. Wychodząc zamknęli drzwi na klucz, choć przekręcili go tylko raz. Zdaniem szefa sekcji kryminalnej policji Jacka Kasztelana – wbrew pozorom mieszkania na ostatniej kondygnacji są najbardziej narażone na wizyty złodziejaszków. Ważne na pewno są dobre zamki, ale niemniej ważna jest samoochrona sąsiedzka. Czujnego sąsiada nie zastąpi żaden monitoring. Dobrze jest przed wyjazdem poprosić sąsiadów o baczenie na mieszkanie, a może się udać w ten sposób uniknąć ewentualnych kłopotów.

Warto tą radę zapamiętać. Czas wakacji to żniwa dla złodziei okradających mieszkania. Jeśli nie życzliwy sąsiad, to są tanie automaty zapalające i gaszące światło, co dość skutecznie zniechęca rabusiów, stwierdzających że ktoś jest w mieszkaniu. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.