Kościół w obliczu zarazy

Kościół w obliczu zarazy

POWIAT OBORNICKI. Wiele osób w niedzielę wybrało się do kościołów. Nie każdy wziął sobie do serca dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, wydaną przez biskupów diecezjalnych zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, mogą zachować łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
Arcybiskup Stanisław Gądecki zachęcał wiernych do pozostania w domach oraz korzystania z transmisji mszy świętych. – Zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych – apelował arcybiskup Stanisław Gądecki
Wierni mszy nie stracili, bowiem w Obornikach parafia Miłosierdzia Bożego prowadziła (jak zwykle) transmisję mszy na żywo. Podobną transmisję prowadziła parafia św. Wita w Rogoźnie. Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny zdecydowała, że do odwołania zawiesza: Drogę Krzyżową (dla dzieci i dorosłych), Gorzkie Żale, Mszę sprawowaną w niedzielę w korytarzu świetlicy w Kowanówku, spotkania grup duszpasterskich, spotkania rodziców i dzieci komunijnych, kandydatów do bierzmowania, zbiórki ministrantów i kandydatów, zajęcia organizowane przez Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy oraz rekolekcje przed uroczystością św. Józefa. Inne parafie wprowadziły w obawie o bezpieczeństwo i w zgodzie z przepisami podobne ograniczenia.

Podobne artykuły