Konkurs recytatorski

POŁAJEWO. W czwartek 23 kwietnia uczniowie klas IV-VI ze szkoły podstawowej  wzięli udział w zorganizowanym po raz pierwszy w tej grupie wiekowej szkolnym konkursie recytatorskim. Organizacji przedsięwzięcia podjęły się nauczycielki języka polskiego Justyna Szudarek, Sylwia Grabarz i Anita Bugaj. Zmaganiom młodych recytatorów z tekstami poetyckimi i fragmentami prozy przyglądało się jury w składzie: Marlena Wilandt, Joanna Sobkowiak i Miłosława Nowicka.

Tematem przewodnim wszystkich prezentacji był humor w literaturze i takich właśnie tekstów, humorystycznych, dowcipnych i z przymrużeniem oka można było w tym dniu posłuchać. Publiczność w wieku 10-12 lat nie nudziła się i z uwagą śledziła prezentacje swoich kolegów na scenie. W konwencję doskonale wpasowała się doskonała para prowadzących Monika Erdmann i Michał Kunysz, uczniowie czwartej klasy. 

Podczas obrad jury w przedstawieniu teatralnym zaprezentowały się uczennice klas VI pod kierunkiem Anity Bugaj. W grupie klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Michał Kunysz, drugie Monika Erdmann i Natalia Siejakowska, a trzecie Marcelina Grabarz. Spośród piątoklasistów najlepsza okazała się Martyna Lewandowska, druga była Paulina Woźnica, trzeci Adrian Bukowski. Największa rywalizacja z racji wyrównanego wysokiego poziomu prezentacji panowała wśród uczniów klas szóstych. 

Minimalne różnice punktowe zadecydowały o zwycięstwie Katarzyny Szkolik, tuż za nią uplasowała się Magdalena Nogalska, zaś Karolina kulka zajęła trzecie miejsce. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, najlepszych wyróżniono nagrodami książkowymi. Na zakończenie z niepozbawionym humoru przedstawieniem wystąpiła grupa teatralna Gęba z Gminnego Ośrodka Kultury.                

Podobne artykuły

Konkurs recytatorski

GMINA ROGOŹNO. 20 lutego w bibliotece szkolnej w Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I. Recytatorzy sami wybierali wiersz, który prezentowali przed komisją. Głównym celem konkursu było pokazanie i utrwalanie sztuki poprawnej recytacji a także propagowanie poezji wśród młodzieży i uwrażliwienie jej na piękno mowy polskiej. W roku kultury języka polskiego nabiera to szczególnej wartości.

Poziom był bardzo przyzwoity a ostatecznie laureatami konkursu zostali – I miejsce  Katarzyna Rzepecka i Karolina Gargulińska kl.Ic., II miejsce Joanna Obarzanek i Justyna Kajoch Ic, III miejsce Izabela Gruszczyńska Ib, IV miejsce Dorota Szczepańska Ic i Renata Krzyżanowska Ib i na koniec V miejsce – Fryderyk Kowal z klasy Ic.

Podobne artykuły

Konkurs recytatorski

OBORNIKI. Konkursy recytatorskie są w wielu szkołach nie tylko formą rywalizacji, ale i dobrym sposobem na doskonalenie komunikacji werbalnej oraz uwrażliwianie uczniów poprzez poezję.

W czwartkowe popołudnie w Gimnazjum nr 2 w Obornikach odbył się pierwszy w historii tej szkoły miedzyklasowy konkurs recytatorski, poświęcony twórczości Czesława Miłosza. W konkursie wzięło udział piętnastu gimnazjalistów prezentujących, co by nie rzec, nie łatwe wiersze wielkiego poety. Wybór poezji Miłosza, dla niejednego trudnej w odbiorze a dla deklamatorów nie zawsze łatwej w interpretacji, był wysoko postawioną porzeczką. Jednak uczniowie dwójki poradzili sobie z nią doskonale, pomimo chwil zdenerwowania i zwykłej scenicznej tremy.

Jury pod przewodnictwem dyrektor Aleksandry Mielech pierwsze trzy miejsca przyznało kolejno: Jagodzie Dekielińskiej z IIc, Radosławowi Huryszowi z IIIa i Joannie Urbańskiej z Ib. Ponadto specjalne wyróżnienia przyznano Sabinie Bartnikowskiej z IIc, Katarzynie Polcyn z IIa i Kajetanowi Ruks z Ib. Atmosfera i konkursowe emocje najwyraźniej przypadły młodzieży do gustu i być może niedługo znowu będziemy mieli przyjemność poinformować Czytelników o kolejnych laureatach.

Podobne artykuły