Konkurs pełen bajek

ROGOŹNO.. X Konkurs Wiedzy Bajkowy Świat, którego pomysłodawcą i autorem wszystkich pytań jest Piotr Szturmiński, zorganizowano tradycyjnie w Ośrodku Kultury w Rogoźnie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 38 trzyosobowych drużyn. Łącznie przyjechało 37 drużyn, tak więc w konkursie wystartowało 111 dzieci z 21 wielkopolskich miejscowości a nawet Mirosławca z woj. zachodniopomorskiego.

Anna Zenger, Dorota Mąderek wraz z Ewą i Piotrem Szturmińskimi oceniali wiedzę i umiejętności dzieci. Te podczas eliminacji pisemnych odpowiadały pisemnie na przygotowanych arkuszach odpowiedzi na 20 pytań. Po turze eliminacyjnej wyłoniono zawodników, którzy uzyskali największą ilość punktów:

Okazało się że najlepszymi zawodnikami są: zdobywczyni I miejsca i 35 punktów – Michalina Braczyńska z drużyny Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie oraz Szymon Janny z drużyny Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamocin filia w Lipiej Górze. Po pisemnej części eliminacyjnej zgodnie z regulaminem do finału weszło 10 drużyn, które uzyskały największą ilość punktów. W etapie finałowym drużyny odpowiadały na 12 pytań, wśród których były pytania indywidualne dla poszczególnych zawodników z drużyny, pytania pisemne na które odpowiadała cała drużyna, pytania dźwiękowe, pytania z rekwizytami, pytania dotyczące ilustracji do bajek oraz do rozwiązania bajkowa krzyżówka. Punktacja za pytania finałowe była zróżnicowana od dwóch do 14 punktów za pytanie.

W finale do zdobycia były maksymalnie 72 punkty. Gdy minęły emocje a jury podliczyło efekty wiadomym się stało, że w konkursie wiedzy Bajkowy Świat 1 miejsce i 54 pkt zdobyła – drużyna Szkoły Podstawowej w Chrustowie w składzie Jacek Balcerowiak, Marlena Chudziak i Joanna Kwiatkowska, (opiekun Leonarda Miękus). 2 miejsce i53,5 pkt przypadły w udziale- drużynie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie w składzie Aleksandra Przybył, Oliwia Mańkowska i Klaudia Gembiak, (opiekun Krystyna Golon) 3 miejsce i 52 pkt zdobyła drużyna Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie w składzie Sylwia Janus, Sandra Sierakowska i Michalina Braczyńska.,

Zwycięzcy konkursu zarówno indywidualnie po części eliminacyjnej jak i drużyny w klasyfikacji końcowej otrzymali nagrody książkowe ufundowane Bank Dziecięcych Uśmiechów Bank Zachodni WBK. Wszyscy uczestnicy konkursu za udział otrzymali: pamiątkowe kubki, długopisy, okolicznościowe plakietki, słodycze, pamiątkowe dyplomy. Jednostki zgłaszające otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie drużyny do udziału w konkursie.

Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie ponieważ ostatnia drużyna dostająca się do finału uzyskała 72 punkty co w porównaniu z poprzednimi edycjami konkursu jest rekordem. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała i pełna rywalizacji. Uczestnicy wyjeżdżali z Rogoźna zadowoleni, a opiekunowie obiecywali powrót za rok.

Podobne artykuły