Konkurs fotograficzny i sukces oborniczan

Konkurs fotograficzny i sukces oborniczan

KOWANÓWKO, WIELICZKA. Konkurs fotograficzny w Wieliczce zakończył się sukcesem oborniczan, Kolejny raz mamy niewątpliwą przyjemność informować o sukcesie fotografików z Zespołu Szkół Specjalnych z Kowanówka, „łapiących” w swe kadry przepiękne obrazy przyrody.

Od marca uczniowie klasy 2Pb, której wychowawcą jest przyrodnik Maciej Pawlak, wykonywali fotografie przyrodnicze na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „Uroki naszej okolicy”.

Konkurs ten organizowany jest przez Zespól Szkół im. Brata A. Kosiby w Wieliczce, a jego tegoroczny temat brzmiał – „Powitanie Wiosny”.

W ramach konkursu uczniowie wykonali album składający się z dziesięciu zdjęć oraz opisu regionu, którego on dotyczy. W poniedziałek 5 czerwca społeczność szkolna zgromadziła się w świetlicy szkolnej, ażeby uczestniczyć w posumowaniu konkursu.

Podczas spotkania zaprezentowano zdjęcia wykonane przez uczniów klasy 2Pb, na których znajdowały się rośliny i zwierzęta, jakie można spotkać w okolicy naszej szkoły – relacjonuje Maciej Pawlak. Później uczestnikom apelu zaprezentowano album ze zdjęciami, nad którego oprawą plastyczną czuwała Katarzyna Golibrocka. Ostatecznie ogłoszono, że członkowie klasy 2Pb zajęli we wspomnianym konkursie drugie miejsce w Polsce, co jest potwierdzeniem ich fantastycznych dokonań.

W konkursie brali udział: Arkadiusz Kukla, Mikołaj Banasiak, Kaper Sierzchuła, Kacper Piechowiak, Kamil Mitręga, Patryk Adamski i Wojciech Mastyna. Podczas uroczystości dyrektor ZSzS Ewa Szczecińska zaprezentowała dyplom, który szkoła otrzymała od organizatorów oraz nagrody dla uczniów. Każdy z uczestników otrzymał zestaw przydatny podczas wycieczek, składający się z: torby na ramię, termosu oraz gadżetów i pamiątek związanych z Wieliczką a do tego słodycze.

W konkursie uczestniczyliśmy po raz czwarty. Dotychczas udało nam się zdobyć: dwa razy pierwsze miejsce, wyróżnienie oraz w tym roku drugie miejsce – podsumował Maciej Pawlak.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.