Koniec bonifikat przy zakupie mieszkań komunalnych

OBORNIKI. Pewna mieszkanka ulicy Powstańców Wlkp. złożyła niegdyś skargę na burmistrza Obornik, iż ten odmawia jej sprzedaży mieszkania komunalnego, w którym ta pani od paru lat mieszka. Inny obywatel skarżył się radnym, że mu władze gminy nie chcą udzielić znacznej bonifikaty przy sprzedaży zajmowanego przezeń od dziesiątek lat mieszkania przy ulicy Młyńskiej. 

Zdecydowana większość obywateli kupuje mieszkania bez bonifikat, upustów i obniżek. Tymczasem w gminie Oborniki była pewna grupa obywateli, którzy kupowali je po bardzo zaniżonej cenie. Zdaniem władz Obornik ma się to skończyć. 

Podczas najbliższej sesji rady miejskiej radni zastanowią się nad całkowitą likwidacją tego przywileju, który udzielono tylko mieszkańcom lokali komunalnych. Wzorem innych miast, również w Oborniki planują całkowite zniesienie bonifikaty przy sprzedaży lokali mieszkalnych. 

Zawiadująca zasobami komunalnymi Obornik Małgorzata Borysowska przyznała – inni też by chcieli kupić za 40% lokal od miasta i zrobić z nim później co zechcą. Przecież lokator może w przyznanym lokalu mieszkać do śmierci i nie ma powodu by mu lokal sprzedać. Nie byłaby to racjonalna gospodarka mieszkaniami, bo gmina nie ma wolnych środków na inne inwestycje lokalowe. 

Prawdopodobnie od przyszłego miesiąca, jeśli ktoś zechce kupić zamieszkiwany przez siebie lokal komunalny, będzie musiał zapłacić  po wycenie za realną wartość. Radny Wojciech Pawlik proponuje, by dać wyjątkowo jednak kilka procent bonifikaty w przypadku jednorazowej zapłaty za kupowany lokal. Była też propozycja, by w przypadku zmiany przeznaczenia lokalu, odebrać go właścicielowi. To jednak mogłoby być jednoznaczne z ograniczaniem dysponowania własnością. Nad tym i podobnymi wnioskami radni pochylą się podczas sesji zaplanowanej na 20 lutego.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.