Konfrontacja bez Ludzkowskiej

OBORNIKI. Jak już nieraz o tym pisaliśmy, były dyrektor szpitala Stanisław Dobrzycki pozostawił po sobie placówkę z wieloma sprawami w toku i wieloma niejasnościami. Antoni Żuromski (OKS) zwołał więc w ubiegłym tygodniu naradę z udziałem obu dyrektorów szpitala powiatowego – Stanisława Dobrzyckiego i Małgorzaty Ludzkowskiej. 

W jego mniemaniu celem spotkania miała być konfrontacja pomiędzy dyrektorami mająca rzucić światło na to co dla Żuromskiego wciąż jest niejasne. Do planowanej konfrontacji jednak nie doszło, bowiem Małgorzata Ludzkowska okazała się być nadal wierna ludziom z PO i na wezwanie Żuromskiego nie zareagowała. 

Wobec braku szans na konfrontację dyrektorską, Żuromski skonfrontował decyzje Piotra Sitka, który z planu termoizolacji szpitala wykreślił dwie ważne pozycje jakimi były mycie ścian przed nałożeniem na nie kleju i styropianu oraz osmotyczne osuszenie ścian piwnic szczególnie w świetle faktu, że woda zniszczyła już pomieszczenie kaplicy znajdujące się na parterze łącznika. 

Zdaniem Stanisława Dobrzyckiego, oba te zdania się nieodzowne dla prawidłowego procesu termoizolacji. W jego opinii, nie można solidnie przykleić styropianu do kurzu i brudu a zawilgocone piwnice i mury nie będą nigdy ciepłe. Wg Dobrzyckiego decyzja Piotra Sitka pozwoliła jedynie na zaoszczędzenie na termomodernizacji tyle złotówek, ile otrzyma on za nadzór nad tym zadaniem. Jest to jednak oszczędność pozorna i chwilowa, a zaoszczędzone pieniądze trzeba będzie jednak kiedyś wydać i to podwójnie. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.