Konflikt lamp z drzewami i plany na rok przyszły

Konflikt lamp z drzewami i plany na rok przyszły

OBORNIKI. Lampy wzdłuż ulicy Armii Poznań oświetlają głównie czubki drzew. Potrzebna jest wymiana oświetlenia na nowoczesne i energooszczędne, ale wysokie drzewa zasłaniają i ograniczają dostęp do światła. W tej sytuacji potrzeba jest korekta koron drzew i to co najmniej o 30%.

Burmistrz Tomasz Szrama jest tu nieco sceptyczny: Co roku przycinamy a i tak po roku, dwóch korony odrastają. Lampy muszą stać na niskich słupach i bliżej jezdni, wtedy będzie efekt.

Taka wymiana lamp na Armii Poznań ma nastąpić jeszcze w tym roku. Będzie to przedostatnia inwestycja w nowe energooszczędne oświetlenie w Obornikach, a listę zamknie nowe oświetlenie świeżo przebudowanej ulicy Szkolnej.

Kolejna akcja wymiany lamp ruszy dopiero w roku przyszłym i będzie to głównie wymiana oświetlenia na osiedlu Leśnym. Mają tam stanąć lampy parkowe, burmistrz wcześniej chce jednak porozumieć się z zarządem Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, bowiem połowa lamp należy do niej.

Tomasz Szrama zasugerował, że gmina wymieniłaby oświetlenie drogowe a Spółdzielnia pozostałe, parkowe. Gdy osiedle zostanie właściwie doświetlone, przyjdzie kolej na obornickie Łazienki i miejsca, gdzie wciąż stoją stare łapmy pożerające mnóstwo energii.

Podobne artykuły