Kończy żywot przychodnia w Rogoźnie

ROGOŹNO. W Rogoźnie są poradnie prowadzone przez SP ZOZ, ale nie spełniają one żadnych wymogów technicznych, sanitarnych, ani higienicznych. Taki komunikat przekazał radnym powiatowym wicedyrektor SP ZOZ Paweł Kolasiński podczas raportowania sytuacji w służbie zdrowia. 

Rogozińskie poradnie mają kontrakt warunkowo, ale tylko na sześć miesięcy. Zanim dyrekcja SP ZOZ wynegocjowała kontrakt, trzy miesiące wcześniej wystąpiła do władz Rogoźna z prośbą o deklarację poprawy warunków realizowania kontraktu. Niestety, do dnia dzisiejszego jest cisza – powiedział Paweł Kolasiński. Były rozmowy z burmistrzem i komisją zdrowia, ale nikt nie reaguje i nawet się nie zainteresował, czy jeszcze pracujemy w Rogoźnie, czy już nie. 

Aby unaocznić słuchającym raportu warunki, w jakich przyszło lekarzom przyjmować chorych w Rogoźnie dyrektor powiedział: tam pomieszczenie do badań jest krótsze od lekarskiej kozetki. Bez WC, bez poczekalni, maleńkie obskurne klitki. 

Według Kolasińskiego był ponoć plan, by powrócić do poradni chirurgicznej, jednak ten lokal ma już innego użytkownika i jest to w tym roku niemożliwe. 

Jest jeszcze inne miejsce, ale formalnie użytkują je alkoholicy. – Czekamy zatem do zamknięcia tych poradni – powiedział wicedyrektor SP ZOZ i najwyraźniej na tym temat zakończył. Według jego wyliczeń ostatni pacjent zostanie przebadany w Rogoźnie w czerwcu. Od lipca zacznie się wędrówka po powiecie lub województwie.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.