Koncert TO JA – GRZEŚ

CZARNKÓW. W minioną niedzielę 24 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbył się koncert charytatywny na rzecz Grzegorza Grabickiego, niepełnosprawnego chłopca-poety z Boruszyna w gminie Połajewo, o którym pisaliśmy w oddzielnym artykule. Organizatorem imprezy był pan Krzysztof Warguła, dyrektor Ośrodka Kultury w Obrzycku, a wspierało go grono zaprzyjaźnionych z Grzegorzem i jego mamą osób. Wszystko odbyło się przy ogromnej aprobacie starosty czarnkowsko-trzcianeckiego.

W czasie koncertu wystąpiła Obornicka Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Warguły z towarzyszeniem zespołu tańczących dziewcząt. Sam pan Krzysztof, świetny muzyk i kompozytor zaprezentował się również w rewelacyjnie zagranych standardach muzyki rozrywkowej granych na saksofonie. Dla nielicznej, ale bardzo żywiołowo reagującej publiczności zagrał pianista Maciej Markiewicz z duetu fortepianowego M2. Jego charyzmatyczna osobowość i wirtuozeria wywołały okrzyki aplauzu wśród widzów. Koncert był prawdziwą ucztą artystyczną, a dodatkowo zebrane podczas licytacji pieniądze pomogą rodzinie Grzegorza w opłaceniu niezwykle kosztownych rehabilitacji i zabiegach elektrostymulacji na oczy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc okazaną Grzesiowi i zachęcamy gorąco do interesowania się losami tego uzdolnionego młodego twórcy.

Podobne artykuły