Koncert na 165 silników

OBORNIKI, LUDOMY.. Po perypetiach pogodowych zaczął się sezon sportu motocyklowego i to od razu od wielkiej imprezy. W miniony weekend na terenie gminy Oborniki i Ryczywół odbyły się eliminacje do I i II Runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski w rajdach enduro.

Start do zawodów nastąpił w sobotę o godz. 11.00 z toru motocrossowego w Obornikach a trasa przebiegała trasą przez Kowanowo, Kowanówko do Dąbrówki Ludomskiej, gdzie znajdował się PKC 1 (punkt kontroli czasu), oraz jeden z najciekawszych elementów rajdu czyli test enduro (próba szybkości terenowej). Dalej trasa wiodła przez Dąbrówkę Ludomską w kierunku Ludom do PKP 1 (punkt kontroli przejazdu) na wysokości Ludomek. Dalszą trasę rajdu organizatorzy poprowadzili przez Lipkę, Bębnikąt i Dąbrówkę Leśną z powrotem do Obornik na tor motocrossowy gdzie odbył się test motocross na torze motocrossowym. Takich okrążeń zawodnicy wykonali w sobotę cztery a w niedzielę trzy.

Na pewno było na co popatrzeć, bo wystartowała cała czołówka krajowa z mistrzami świata i Europy oraz zawodnicy zagraniczni. Łącznie wystartowała az 165 zawodników co odnotowano jako rekord obornickiego sportu motocyklowego. Wszyscy byli świetnie przygotowani a trasa zabezpieczona.

Podczas zawodów doszło tylko do jednej kontuzji w wyniku której zawodnik złamał nogę. Najlepszych pucharami obdarowała osobiście burmistrz Anna Rydzewska. Wśród nich znalazło się kilku zawodników związanych z Obornikami.

Choć puchar PZM w rajdzie enduro klasa weteran zdobył M Rzetkowski to trzeci był jadący na hondzie oborniczanin Krzysztof Marchewka. Indywidualnym mistrzem w klasie MLO został kolejny oborniczanin Krzysztof Gronostaj. Na podium stawali również oborniczanie Marcin Dutkiewicz, Jacek Grabowski i Jacek Stelmaszczyk.

Korzystając z krótkiej rozmowy z prezesem Waldemarem Irackim pogratulowaliśmy mu sukcesu organizacyjnego i odnotowaliśmy termin kolejnej imprezy crossowej na dzień pierwszego maja.

Podobne artykuły