Koło turystyczne i jego 20-lecie

Koło turystyczne i jego 20-lecie


KOWANÓWKO. Koło Turystyczne imienia Kazimierza Nowaka przy Zespole Szkół w Kowanówku obchodziło jubileusz 20- lecia. W ramach obchodów, odbyła się uroczysta prezentacja multimedialna, podczas której poznano krótko historię oraz jej patrona Kazimierza Nowaka podróżnika, który przebył Afrykę z północy na południe i z powrotem.

Podsumowano również 20-letnia działalność organizacji. Jak się okazało zorganizowane zostało 157 imprez w tym 25 wycieczek wielodniowych.Atrakcją tego dnia, była wystawa fotografii prezentująca najciekawsze wycieczki, które Koło Turystyczne odbyło w ostatnim dziesięcioleciu.

Następnie na boisku szkolnym odbył się piknik. Podczas tej części jubileuszu, organizatorzy imprezy starali się zapewnić atrakcje dla wszystkich uczestników. Dlatego na boisku szkolnym młodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, natomiast starsi mogli nauczyć się rozkładania obozu namiotowego. W trakcie pikniku można było również bawić się w tworzenie gigantycznych baniek mydlanych.

Bardzo dużą atrakcja była wizyta dwóch wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej z Obornik. Można było również malować na folii, dostępny był kącik sensoryczny. Dla wszystkich uczestników pikniku przygotowano bezpłatny poczęstunek: watę cukrową, pieczone kiełbaski, ciasto drożdżowe, napoje. W pikniku brała udział cała społeczność szkolna w liczbie około 100 osób.

– Obchody jubileuszu, będziemy kontynuować w następnym roku szkolnym – zapewnił nas opiekun koła turystycznego Maciej Pawlak dodając: Przeprowadzimy działania, które będą promowały działalność organizacji, rozwijać znajomość dokonań patrona organizacji oraz rozwijać wiedzę turystyczno-krajoznawczą wśród uczniów.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.