Kolejny transport łóżek medycznych z Niemiec

Kolejny transport łóżek medycznych z Niemiec

OBORNIKI. Do Obornik dotarł z Niemiec kolejny transport z łóżkami medycznymi, materacami i szafkami. Jest to efekt licznych zagranicznych kontaktów oraz zaangażowania powiatowego koordynatora ds. współpracy międzynarodowej Adama Malińskiego, a także stałej gotowości do pomocy ze strony przedsiębiorców z terenu powiatu obornickiego.

Jak relacjonuje Adam Maliński: Informację o możliwości pozyskania ze szpitala w Hanowerze łóżek sterowanych elektrycznie przekazał mi wieloletni przyjaciel powiatu obornickiego, Walter Warnecke. Rozpocząłem poszukiwanie transportu, co w czasie pandemii i związanych z nią ograniczeniach w swobodzie poruszania się pomiędzy mieszkańcami obu krajów łatwym nie było.

Chętnym do udzielenia pomocy w transporcie okazała się firma Cel-Pol z Ryczywołu, która oddelegowała do Hanoweru dwa pojazdy. Na miejscu oczekiwał na wolontariuszy Walter Warnecke. Wszyscy wspólnymi siłami załadowali sprzęt, a nie było to zadanie łatwe, bowiem jedno łóżko ważyło 185 kg.

Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie osobom Adam Maliński przekazał symboliczne upominki od starosty obornickiego Zofii Koteckiej, a także regionalne produkty z gminy Oborniki. W Obornikach pomocy w rozładunku wózkiem widłowym udzieliła firma Guma Wicherek. Otrzymany z Niemiec sprzęt trafił do hali magazynowej, a stamtąd pojedzie do potrzebujących.

Podobne artykuły