Kolejny mieszkaniec Obornik padł ofiarą oszustwa. Straty to 52 tysiące złotych

Kolejny mieszkaniec Obornik padł ofiarą oszustwa. Straty to 52 tysiące złotych

ZIEMIA OBORNICKA. W poniedziałek doszło do kolejnych oszustw – w Obornikach, a także Kaliszu i Jarocinie. Straty to 52 tys. zł. Mieszkaniec Obornik padł ofiarą oszustwa na policjanta – poinformowała wojewódzka komenda policji.

Sprawa w Obornikach to odprysk całej serii. 12 maja 32-latka z Jarocina straciła 10 tys. zł, a dzień później 72-latek z Kalisza przelał oszustom 88 tys. zł. W minioną środę 53-latka z Konina straciła 38 tys. zł, a dzień później ofiarami oszustów padły 3 osoby – 66-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. straciła 80 tys. zł, 67-letnia mieszkanka Kępna przelała oszustom 30-tys. zł. i 84-letnia kobieta z Jarocina straciła 20 tys. zł. We wtorek 73-letnia kobieta z Ostrowa Wlkp. straciła 120 tys. zł.

Prawdopodobnie na terenie Ziemi Obornickiej, jak i całej Wielkopolski, działa zorganizowana grupa przestępcza.

Poszkodowany oborniczanin był seniorem. Podał swoje loginy do kont i kody dostępu. Legenda, którą wymyślili oszuści polegała na fałszywej informacji o hakerskim ataku na jego konto bankowe. Przestępcy podający się za policję, zadzwonili do ofiary i poinformowali o ataku hakerskim na bank, w którym poszkodowany przechowuje pieniądze.

Podobne artykuły