Kolejne spotkanie sołtysów

OBORNIKI. W minionym miesiącu odbyło się kolejne w tym roku spotkanie sołtysów. Próżno by szukać w naszym kraju gminy posiadającej tak wiele sołectw i aż tylu aktywnych sołtysów. Do tej grupy dołączyły w ostatnim czasie dwie nowe osoby – sołtys Świerkówek i sołtys Kiszewa. 

Po powitaniu ich w swym gronie wręczono sołtysom dyplomy w uznaniu za piękne wieńce dożynkowe. Były też dyplomy za piękne stoiska podczas dożynek w Nowołoskońcu. Po tych miłych chwilach nadszedł czas na część roboczą, podczas której Michał Bogacz przedstawił plany odnowy wsi. Jest na to przeznaczona znaczna pula pieniędzy i niektóre z sołectw już po nią sięgnęły. Skarbnik gminy poinformowała zebranych o sposobie budowy planu wydatków z funduszu sołeckiego na rok przyszły. 

Był to punkt bardzo ważny, bowiem zmieniły się zasady planowania. Musi być ono precyzyjne, ponieważ nie będzie już możliwości dokonywania w nim zmian. Trzeba będzie więc precyzyjnie określić i wyliczyć wydatki a mogą one dotyczyć:  budowy i remontów dróg gminnych, remontów domów kultury, doposażenia i wspierania szkół gminnych, tworzenia i utrzymania placów zbaw, utrzymania czystości we wsiach oraz zieleni, a także wszelkich imprez dla najmłodszych, seniorów czy okolicznościowych. 

Na koniec sołtysi wysłuchali sprawozdania Ireny Magdziarek, przewodniczącej stowarzyszenia sołtysów oraz dyskutowali o sprawach bieżących. Każdy z sołtysów przewodzi wraz z radą najmniejszemu samorządowi terytorialnemu, jakim jest sołectwo i ma obowiązki zbliżone w mikroskali do obowiązków wójta czy burmistrza. Tego rodzaju spotkania są konieczne, by razem podejmować decyzje i dzielić się spostrzeżeniami.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.