W czwartek udana walka z wirusem na Ziemi Obornickiej. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

W czwartek udana walka z wirusem na Ziemi Obornickiej. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

ZIEMIA OBORNICKA. Na godzinę 22 w czwartek nie stwierdzono zarażenia koronowirusem na Ziemi Obornickiej. Kilkadziesiąt osób podlega kwarantannie domowej i nie może wychodzić z domów. Nie stwierdzono incydentów z osobami objętymi nadzorem epidemiologicznym oraz tymi, które powróciły w ostatnich dniach z zagranicy, a wobec których obowiązuje zarządzenie o kwarantannie. Osoby, które odbywają kwarantannę sprawdzane są przez policjantów. Policjanci wspierając służby przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

Mamy 32 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem został potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest to kobieta w średnim wieku zamieszkała w powiecie poznańskim. W stanie dobrym przebywa aktualnie w szpitalu w Poznaniu – powiedział Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. To żona zakażonego koronawirusem ginekologa, który przebywa na oddziale zakaźnym przy Szwajcarskiej. Lekarz przyjął w ubiegłym tygodniu ponad 140 kobiet w trzech miejscach: dwóch prywatnych gabinetach i szpitalu. Jest w śpiączce, oddycha za niego respirator.

W województwie wielkopolskim wynik pozytywny testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 uzyskało łącznie 15 osób.

Podobne artykuły