Kolejne inwestycje drogowe z szansą na dofinansowanie

Kolejne inwestycje drogowe z szansą na dofinansowanie

GMINA OBORNIKI. Trwają starania burmistrza Obornik o pozyskanie wsparcia niezbędnego do przebudowy kolejnych dróg i ulic. Gmina Oborniki złożyła już trzy wnioski w ramach naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Inwestycje o dofinansowanie, których ubiegają się Oborniki to: rozbudowa ulicy Polnej (od ronda do skrzyżowania z Kowanowską), przebudowa ulic Ogrodowej, Kowalskiej i Wjazdowej oraz budowa jednej z dróg w Ocieszynie. Szacunkowa wartość tych inwestycji to ponad 11 milionów złotych.

Jak można przeczytać w komunikacie Banku Gospodarstwa Krajowego: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków.

Samorządy dostaną do 95 procent bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje. W aktualnym naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie i tyleż złożył burmistrz Obornik. Zgodnie z wyjaśnieniem BGK, bank przyjmuje wnioski o dofinansowanie, a po zakończeniu naboru przekaże zbiorczy raport do komisji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Komisja ta przygotuje rekomendację, na podstawie której prezes Rady Ministrów zdecyduje o przyznaniu dofinansowania. Jak potraktuje ziemię obornicką, zobaczymy.

Podobne artykuły